Mobil hat sahiplerine müjde! Başvuru yapana 182 TL para iadesi başladı!

Milyonlarca cep telefonu kullanıcısına müjdeli haber duyuruldu. Unutulan paralar iade ediliyor. İşte başvuru işlemleri...

AİLE 05.09.2023, 13:45 05.09.2023, 19:03
7
Mobil hat sahiplerine müjde! Başvuru yapana 182 TL para iadesi başladı!

Mobil hat abonelerinin sayısı her geçen gün artarken yükselen fiyat tarifeleri cepleri yakmaya başlamıştı.
Süreçte ucuz cep telefonu kullanmak isteyen kişiler cep telefonu operatörleri arasında hat taşıma işlemlerine geçerken bu işlemler esnasında pek çok kişinin parasını unuttuğu ortaya çıktı. Hat taşıma işlemi yapan ancak hattın içinde kalan paralar için cep telefonu operatörleri para iadesi yapacaklarını açıkladı.

Sizde cep telefonu abonesiyseniz bu durumda hazır kartınızı taşımanız durumunda bakiye iadesi almaya hak kazanmış olabilirsiniz. Söz konusu tutarın para iadesi için 24 aylık zaman aşımı uygulanırken bu süre zarfında başvuru yapanlara 15 gün içinde para iadesi yapılacak.

Vodafone tarafından yapılan açıklamada "Çeşitli nedenlerle aboneliği iptal olan faturasız abonelerin hesaplarında kalan bakiye için abonelere geri alma hakkı tanınacak olup iptal tarihinden itibaren yirmi dört (24) ay içerisinde başvuruda bulunan aboneye geri ödemesi onbeş (15) gün içerisinde yapılacaktır. İade talebinde bulunmayan abonelerin kalan bakiyeleri ise yirmi dört (24) ay süreyle saklanacak, abonenin hattını Vodafone’a tekrar taşıması durumunda abonenin hesabına otomatik yüklenecektir" denilerek 24 ay boyunca bakiyelerin iade edilmeye hazır saklanacağı ifade edildi.

Turkcell tarafından da çeşitli nedenlerle iptal edilen ya da başka bir operatöre taşınan hatların içerisinde kalan tutarların 2 sene içerisinde başvuru yapılması durumunda para iadesi olarak yatırılacağı ifade edildi.
Türk Telekom içinde aynı şartların geçerli olduğu belirtilirken başvuru yapan kişilerin hattında 182 TL yüklü olması durumunda bu tutar olduğu gibi hatta geri yatırılacak. Ancak geriye dönük 2 senelik zaman aşımı süresi işletileceği için mutlaka bu süre dolmadan başvuru yapılması gerekiyor.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 02 Ekim 2023
İmsak 05:08
Güneş 06:27
Öğle 12:33
İkindi 15:53
Akşam 18:29
Yatsı 19:43
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı