Koç Grubu açıkladı! Artık Arçelik değil Beko

Koç Grubu tarafından yapılan açıklamaya göre kurumsal markasının Türkiye dahil tüm ülkelerde artık Arçelik olmadığını bundan sonra Beko olduğunu duyurdu.

EKONOMİ 04.04.2024, 12:15 04.04.2024, 14:40
4
Koç Grubu açıkladı! Artık Arçelik değil Beko

Arçelik A.Ş., kurumsal markasını artık Beko olarak kullanacağını Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildirdi. Bu değişikliğin globalleşme stratejisinin bir parçası olduğu belirtildi.
Şirketin yaptığı açıklamada, globalleşme stratejisi çerçevesinde Arçelik A.Ş.'nin yerine Türkiye dahil tüm bölgelerdeki kurumsal markasının artık Beko olarak kullanılacağı vurgulandı. Bu adımın, dünya genelindeki çalışanlar ve operasyonların ortak bir kurumsal marka çatısı altında birleştirilmesinin hedeflendiği ifade edildi.
Açıklamada ayrıca, yurtdışındaki bağlı ortaklıkların da kurumsal unvanlarının Beko markasını içerecek şekilde değiştirileceği belirtildi. Arçelik A.Ş., Türkiye'deki faaliyetlerini ise Arçelik Pazarlama A.Ş. üzerinden, Arçelik, Beko, Grundig, Altus, ve Leisure gibi yerel değer üreten markalarla sürdüreceği bilgisini paylaştı.
Beko'nun dünya çapında 57 ülkede 55.000 çalışanı ile faaliyet gösterdiği, 13 ülkede ise 45 üretim tesisi bulunduğu açıklandı. Ayrıca, Beko'nun 22 ürün markası ile global olarak faaliyet gösterdiği bilgisi de verildi.
Söz konusu açıklamada şunlar yazılldı

"Globalleşme stratejimiz kapsamında Arçelik A.Ş.'nin, Türkiye dahil tüm coğrafyalardaki kurumsal markası bundan sonra Beko olarak kullanılacak olup böylece, tüm dünyadaki çalışanlarımız ve operasyonlarımızın ortak bir kurumsal marka çatısı altında biraraya getirilmesi hedeflenmektedir.
Bu kapsamda yurtdışı bağlı ortaklıklarımızın kurumsal unvanları da Beko kurumsal markasını içerecek şekilde değiştirilmektedir. Şirketimiz Türkiye'deki faaliyetlerini Arçelik Pazarlama A.Ş. üzerinden başta Arçelik olmak üzere yerel değer yaratan tüm markaları ile (Arçelik, Beko, Grundig, Altus, Leisure) sürdürmeye devam edecektir.
Beko, dünya çapında 57 ülkedeki iştirakleri aracılığıyla 55.000 çalışanıyla faaliyet göstermekte olup, 13 ülkede 45 üretim tesisi bulunmaktadır (Türkiye, İngiltere, İtalya, Romanya, Slovakya, Polonya, Güney Afrika, Rusya, Pakistan, Hindistan, Bangladeş, Tayland ve Çin). Beko sahibi olduğu veya limitli marka kullanım hakkı olduğu 22 ürün markası ile global olarak faaliyet göstermektedir. (Arçelik, Beko, Whirlpool**, Grundig, Hotpoint, Arctic, Ariston**, Leisure, Indesit, Blomberg, Defy, Dawlance, Hitachi**, Voltas Beko, Singer**, ElektraBregenz, Flavel, Bauknecht, Privileg, Altus, Ignis, Polar)."

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 23 Nisan 2024
İmsak 04:19
Güneş 05:47
Öğle 12:42
İkindi 16:25
Akşam 19:27
Yatsı 20:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı