1 ton kömür ne kadar? Vatandaş battaniyeye sarılacak, kömür fiyatları uçtu

Doğalgaz vatandaşların kış aylarındaki kurtarıcısı kömürün fiyatları düşündürüyor. Sizler için güncel kömür fiyatlarını derledik.

EKONOMİ 01.11.2023, 13:50
1 ton kömür ne kadar? Vatandaş battaniyeye sarılacak, kömür fiyatları uçtu
Kış aylarında ısınma ihtiyacını karşılamak çin vatandaşlar farklı ısı kaynakları kullanıyor. Doğalgaz kullanamayan vatandaşlar kömür kullanmaya devam ediyor. Kömür fiyatlarına yapılan zamlar cep yakarken fiyat artışlarındaki nedenler de merak konusu oldu. Yetkililer kömür alırken vatandaşların dikkat etmesi gereken detayları da tek tek açıkladı. İşte kömür alırken dikkat edilmesi gereken o detaylar…

Soğuk kış günlerinde enerji ihtiyacını karşılamak isteyen vatandaşlar ısınmak için farklı kaynaklara yönelmektedir. Enerji talebi geleneksel enerji kaynaklarını ortaya çıkarırken kömürü olan talepte de artış görülüyor. Bu durum kömür fiyatlarına zam olarak yansıyor.
Madenlerin merkezleri uzak yerde olması da taşıma maliyetini ortaya çıkarıyor. Bu kapsamda yakıt maliyeti göz önüne alındığında bu durum zam olarak kömüre yansımaktadır.
1 ton kömür ne kadar? Kömür fiyatları ürkütüyor, güncel kömür fiyatları
2023 Kasım ayı güncel kömür fiyatları: 
Yerli Kömür 2023 senesinde, yerli kömürün ton fiyatı 7 bin 600 Türk Lirası seviyesinde.İthal Kömür Yabancı kömür çeşitleri, yerli kömüre göre biraz daha yüksek bir maliyetle satılmakta. Ton başına 8 bin 500 Türk Lirası'den alınabilir.Kalorifer Kömürü Isınma sistemlerinde yaygın olarak kullanılan kalorifer kömürü, ton başına 7 bin 750 Türk Lirası fiyatla sunulmakta.Fındık Kömürü Fındık kömürü, özel kullanım amaçları için tercih edilen bir seçenek ve ton başına 7 bin Türk Lirası fiyatla temin edilebilir.Portakal Kömürü Portakal kömürü, egzotik aromasıyla tanınır ve ton başına 7 bin 600 Türk Lirası fiyatla bulunmakta.Limon Kömürü Limon kokulu kömür, farklı bir tercih sunar ve ton başına 7 bin Türk Lirası'den alınabilir.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 30 Kasım 2023
İmsak 05:59
Güneş 07:24
Öğle 12:32
İkindi 15:08
Akşam 17:30
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı