15 Temmuz finansörüydü! BAE gözünü sağlığımıza dikti: Çok ileri sağlık sistemimiz varmış...

Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) Ankara Büyükelçisi Said Sani ez-Zahiri, Türkiye'nin çok ileri ve gelişmiş sağlık sistemine sahip olduğunu belirterek, 'Türkiye'nin deneyimlerinden istifade ediyoruz' açıklaması yaptı.

SAĞLIK 17.08.2023, 12:35
2
15 Temmuz finansörüydü! BAE gözünü sağlığımıza dikti: Çok ileri sağlık sistemimiz varmış...
Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) Ankara Büyükelçisi Said Sani ez-Zahiri, Türk Arap Ülkeleri İşbirliği Derneğince (TÜRAP) organize edilen 1. Turabexpo Sağlık Turizmi Fuarı'nda AA muhabirinin sorularını yanıtladı.
Türkiye ile BAE arasındaki ilişkilerde artık yeni bir döneme girildiğini vurgulayan Zahiri, BAE Devlet Başkanı Şeyh Muhammed Bin Zayid Al Nahyan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gerçekleştirdiği karşılıklı resmi ziyaretlerin iyi ilişkileri kanıtladığını belirtti.
Zahiri, yeni ekonomik işbirlikleri ve yatırımlara da dikkat çekti: "Çok farklı alanlar var. Teknoloji alanında var, yapay zeka alanında var, yenilenebilir enerji alanında var, uzay alanında var. Bütün bunlar işbirliği alanları."
1. Turabexpo Sağlık Turizmi Fuarı gibi organizasyonların Arap ülkelerini Türkiye'de bir araya getirdiğini belirten Zahiri, "Bence çevremizi ve işimizi kendimiz geliştirmeliyiz. Böylece iyi sonuçlar alıyoruz. Sağlık turizminde çok iyi rakamlar var. Turizm amaçlı gelen 140 bin kişinin bir kısmı sağlık turizmi, tıbbi bakım için Türkiye'ye geliyor." dedi.
Zahiri, Türkiye'deki sağlık sistemine ilişkin şu ifadeleri kullandı:
"Türkiye'nin çok iyi ve gelişmiş bir sağlık sistemi var. Bu, BAE için de geçerli yani bence her iki ülke de çok iyi bir sağlık sistemine sahip. Biz, Türkiye'nin deneyimlerinden istifade ediyoruz, Türkiye de bizim bölgedeki deneyimlerimizden istifade ediyor. Bu, hem iki ülkeye hem de bölgeye yardımcı oluyor. Sağlık sektöründe de işbirliği içindeyiz, deneyimlerimizi paylaşıyoruz."
Ticaret Bakanlığının desteğiyle TÜRAP tarafından organize edilen 1. Turabexpo Sağlık Turizmi Fuarı, Türkiye'den ve Arap dünyasından hastane yetkilileri, sağlık acenteleri ve doktorların katılımıyla dün İstanbul'da başladı.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 21 Şubat 2024
İmsak 05:55
Güneş 07:14
Öğle 12:57
İkindi 16:02
Akşam 18:31
Yatsı 19:45
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı