2 bine yakın STK, Gazze'de yaşanan soykırımı Ankara'da protesto etti!

Türkiye'nin 20 ilinde faaliyet gösteren 2 bine yakın STK, Gazze'de devam eden soykırıma karşı ortak basın açıklaması yaptı. Hazırlanan basın açıklamasını okuyan Adem Ceylan, "Acil ateşkesin sağlanması ve İsrail'in Gazze'yi tamamen terk etmesi için siyasi ve diplomatik bütün kanallar kullanılmalıdır" ifadelerini kullandı.

GÜNDEM 01.02.2024, 13:15
2 bine yakın STK, Gazze'de yaşanan soykırımı Ankara'da protesto etti!
İşgalci İsrail tarafından 7 Ekim'den bu yana Gazze'de gerçekleştirdiği "soykırımı" protesto etmek için Türkiye'nin 20 ilinden 2 bine yakın STK temsilcisi "Gazze'de Soykırıma Dur De" temalı eylemde bir araya geldi.
STK'lar adına hazırlanan "Gazze'de Soykırıma Dur De" temalı basın açıklamasını okuyan Araştırma Kültür Vakfı Ankara Şubesinde Adem Ceylan, "İsrail'in yaklaşık 4 aydır Gazze'de yüzyılın en büyük zulüm ve katliamını gerçekleştirdiğini hatırlatarak, Siyonistlere ve işbirlikçilerine karşı somut adımlar atılmasının kaçınılmaz olduğunu" dile getirdi.
"Hükümeti ve kamuoyunu acil adım atmaya" çağıran Ceylan, şu ifadelerde bulundu:
Siyonist İsrail'in tüm unsurlarıyla bir terör ve işgal rejimi olduğunun tüm platformlarda dillendirilmesi, İsrail'le yapılmış bütün anlaşmaların feshedilmesi gerektiğini kaydeden Ceylan, "Türkiye'nin Güney Afrika'nın İsrail aleyhine Uluslararası Adalet Divanında açtığı soykırım davasına ve bundan sonra açılacak bütün davalara müdahil olması gerektiğini" dile getirdi.
İşgalci İsrail ordusunda askerlik yapan Türkiye vatandaşlarının vatandaşlıktan çıkartılmalarını isteyen Ceylan, İsrail'i destekleyen marka ve kuruluşlara yönelik boykotun sürdürülmesi gerektiğini belirtti.
"Gazze direnişinin Türkiye'nin milli güvenliği açısından da önemi dikkate alınarak bedeli ne olursa olsun insani yardımların bölgeye ulaşmasının önündeki tüm engellerin kaldırılması için derhal harekete geçilmeli ve inisiyatif alarak uluslararası kurumlar da hareke geçirilmelidir. Acil ateşkesin sağlanması ve İsrail'in Gazze'yi tamamen terk etmesi için siyasi ve diplomatik bütün kanallar kullanılmalıdır."

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 23 Şubat 2024
İmsak 05:52
Güneş 07:12
Öğle 12:57
İkindi 16:03
Akşam 18:33
Yatsı 19:47
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı