2. el araba fiyatları düşecek! Erdoğan’ın son açıklaması galericileri çok sevindirdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ilan sitelerine verilen sahte 2. El arabalarla ilgili yaptığı açıklama otomobil alım satım işi yapan galericileri çok sevindirirken atılacak adımın 2. El araba fiyatlarını düşüreceğini belirttiler

EKONOMİ 01.10.2023, 16:25
1
2. el araba fiyatları düşecek! Erdoğan’ın son açıklaması galericileri çok sevindirdi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilan sitelerindeki sahte ve aldatıcı otomobil ilanlarına karşı yapılan açıklama, galerici esnafını memnun etti. Kendilerine mikrofon uzatılan galericiler durumun 2. el araba fiyatlarını düşüreceğini belirtti.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, ilan sitelerindeki sahte ve aldatıcı emlak ve otomobil ilanlarına yönelik alınacak tedbirleri duyurmasının ardından, galericiler sevindiler. Erdoğan'ın açıklamasına göre, 1 Kasım itibarıyla sahte ilan verenler 100 bin liraya kadar idari para cezasıyla karşılaşacak.

Otomobil piyasasında yaşanan durumun sahte ve aldatıcı ilanlarla şiştiğini belirten galericiler, bu adımın hem sektöre nefes aldıracağını hem de otomobil fiyatlarını dengeleyeceğini ifade etti.

Galerici esnafından Adem Parlak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu açıklamasının işlerine yaradığını belirterek, vergi, kira, ve tabela masrafları gibi giderlerin olduğunu ve dürüst çalışan esnafın mağdur olduğunu vurguladı. Parlak, "Cumhurbaşkanımızın konuşması işe yaradı" dedi.
Diğer bir galerci esnafı Mustafa Başkonuş ise, bu kararın sektörde rahatlama sağladığını belirterek, yetki belgesi olmayanların ilan sitelerinde ilan koyamayacağının söylenmesinin sevindirici olduğunu ifade etti. Başkonuş, ayrıca, sektör dışından bu işi yapanların, mağduriyetlere yol açtığını belirtti.
Bu açıklama ile sahte ilanların önüne geçilmesi ve dolandırıcılığın önlenmesinin hedeflendiği belirtiliyor. Karar, piyasaların daha sağlıklı işlemesine katkı sağlaması bekleniyor.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 01 Aralık 2023
İmsak 06:01
Güneş 07:26
Öğle 12:32
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı