“2024’te de işaret fişeğini Konya’dan atacağız”

Saadet Partisi Konya İl Başkanı Hüseyin Saydam konuşmasında, “İnşallah çıkarttığımız adaylarla, yaptığımız çalışmalarla bu şehri tekrar geri alacağız. Ve buradaki yapacağımız çalışmalarla, tekraren 69’da olduğu gibi 89’da olduğu gibi 2024 seçimlerinde de Konya inşallah bir işaret fişeğini tekrar atacak ve bütün Türkiye inşallah Milli Görüş’le, Saadet Partisi ile tekrar tanışacak” dedi.

GÜNDEM 30.01.2024, 04:35
1
“2024’te de işaret fişeğini Konya’dan atacağız”

Saadet Partisi Selçuklu İlçe Divan Toplantısı ve Sandık Müşahitleri Eğitimi, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Kaya ile Konya İl Başkanı Hüseyin Saydam’ın katılımlarıyla Konya il binasında gerçekleştirildi.

Toplantıda konuşan Konya İl Başkanı Hüseyin Saydam, aday tespit çalışmalarını sürdürdüklerini ifade ederek, “Adaylar olarak şehrin karşısına çıktığımız zaman, sizler de göreceksiniz, en güzel şekliyle bir aday tanıtımı yapmış olacağız. Biz adaylarımızı en güzel şekilde belirledikten, toplumun karşısına çıktıktan sonra tabii ki gereken çalışmaları yapacağız ama sahada yaptığımız çalışmayı, seçim döneminde yaptığımız aday bulmak için gösterdiğimiz hassasiyeti sandık başında da göstererek sandıklarımıza sahip çıkıp bu şehirde tekrar Milli Görüş Belediyeciliğini hâkim kılacağız. Bu bir kırılma noktası. İnşallah çıkarttığımız adaylarla, yaptığımız çalışmalarla bu şehri tekrar geri alacağız. Ve buradaki yapacağımız çalışmalarla, tekraren 69’da olduğu gibi 89’da olduğu gibi 2024 seçimlerinde de Konya inşallah bir işaret fişeğini tekrar atacak ve bütün Türkiye inşallah Milli Görüş’le, Saadet Partisi ile tekrar tanışacak” dedi.

Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Kaya ise gerçekleştirdiği konuşmasında, “Bugün Selçuklu’da, Konya’mızda böyle bir toplantıda sizlerle beraber olmaktan dolayı da memnuniyetimi ifade etmek istiyorum. Allah sizlerden razı olsun. Şimdi önemli bir seçim dönemine daha girmiş bulunuyoruz ama aynı anda Meclis çalışmaları açısından da değerlendirildiğinde şu anda Saadet Partisi grubumuz olarak son zamanlarda yürüttüğümüz çalışmalarda aslında Meclis’te yeni bir nefesin, yeni bir açının, yeni bir bakış açısının oluşturulmasını hep beraber sağladık” dedi. Kaya, emeklilerin sorunlarına da değinerek, “Memur emeklisine yapılan zamlarla işçi ve Bağ-Kur emeklilerine yapılan zamlar arasındaki farkın ortaya çıkmasıyla birlikte önce %37 olarak açıklanan sonra lütuf gibi hadi %5 daha veriyoruz diyerek %42’ye çıkarılan hadi o da olmadı %49’a çıkarıyoruz diyerek sanki insanların dertlerine, yaralarına merhem olacakmış gibi söylemler içerisinde yine gele göre buldukları çözüm 11 bin 500, 12 bin TL bandında insanları açlığa mahkûm etmek” dedi.

Kaya, geçtiğimiz ay TBMM’den geçen 2024 yılı bütçesiyle ilgili ise şunları söyledi; “2024 yılı için, lütfen dikkat buyururuz, 11 trilyon 89 milyar TL bütçe yaptık. Ve bu bütçeyi 2 trilyon 650 milyar TL açıkla yaptık. Ne demek bu? Bizim 8 trilyon küsur gelirimiz var, 11 trilyon harcayacağız, 2 trilyon 650 milyar yeni borç alacağız demek. Bu bütçenin içerisinden 1 trilyon 250 milyar TL faiz ödeyeceğiz. Bütçe açığı ve faizle birlikte yaklaşık 4 trilyon TL’yi, bu milletin alın terini, altın tepside götürüp faiz lobilerinin önüne koyacağız. Burada bereket kalır mı? Burada adalet kalır mı? Faiz lobilerine verirken cömert, insanımıza verirken 37, olmadı 42, o da olmadı 49 diyerek insanlarımıza böyle lütufla bağış yapar gibi, hakkı olanı vermek yerine bağış yapar gibi, insanlarımızı tutup maalesef böyle bir yokluğa, açlığa mahkûm ettiler”

Kaya geçtiğimiz hafta TBMM Genel Kurulundan geçen İsveç oylamasıyla ilgili ise “Geçtiğimiz günlerde İsveç’in NATO’ya alınması için oylama oldu. Çok net Saadet Partisi olarak biz tavır koyduk. Koyma gerekçemiz belliydi. Niye? Yani bunun sadece bir dış politika unsuru olarak getirilip F16’larla eşleştirilmesi bu hükümetin diplomasi alanında ortaya koyduğu çok acı bir başarısızlıktır. F16’lar ve İsveç meselesinin birbiriyle alakası yoktur. İslamofobi’nin Avrupa’da her geçen gün arttığı bir ortamda, bizim inancımıza, bizim kutsal kitabımıza yapılan saldırıları, fikir özgürlüğü kapsamında değerlendirerek onların yakılmasına, Kur’an-ı Kerim’in yakılmasına, izin veren bir anlayışın dünyaya, bölgeye barış, huzur getirme imkân ve ihtimali yoktur. Türkiye’nin terörle mücadelesinde, teröre finansman sağlayan, her türlü terörün, terörizmin önünü açan bir anlayışı kendi ülkesinde hayata geçiren bir ülkenin böyle kolaylıkla hemen getirilip de NATO üyesi olması söz konusu değildir. Bizim Amerika’nın bölgemizi ekmeye çalıştığı fitne tohumlarını destekleyen değil bunu engelleyen konumda olmamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 26 Şubat 2024
İmsak 05:48
Güneş 07:08
Öğle 12:57
İkindi 16:05
Akşam 18:36
Yatsı 19:50
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı