50 randıman fındık fiyatları! Serbest piyasa fındık fiyatları çoştu

Serbest piyasa fındık fiyatlarındaki yükseliş trendi sürüyor. Uzman isimler elindeki fındığı erken satan üreticilere uyarılarda bulundu.

EKONOMİ 21.09.2023, 10:00
50 randıman fındık fiyatları! Serbest piyasa fındık fiyatları çoştu
Karadenizli milyonlarca fındık üreticisinin, tek hedefi elindeki fındığı iyi bir fiyata tüccara satmak. Serbest piyasa fındık fiyatlarında son bir kaç haftadır yaşanan günlük artışlar vatandaşı mutlu ediyor. Ancak çekilen zahmet ve çile göz önünde bulundurulduğunda serbest piyasa fındık fiyatları istenilen seviyeye gelmedi. Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, fındık üreticisine manipülasyon uyarısı yaptı. Karan, son günlerde hızla artan fındık fiyatı üzerinde oluşturulmak istenilen baskı ve manipülasyonlara üreticilerin itibar etmemesini istedi. Karan, “TMO stoklarındaki ürünü serbest piyasanın altında satışa sunacak ve buna bağlı olarak serbest piyasada fındık fiyatı düşecek yönünde ortaya atılan dedikodular külliyen yalan ve manipülasyondur." diyerek elinde fındık olan ve serbest piyasa fındık fiyatlarının artmasını bekleyen vatandaşları uyardı. Sizler için Giresun,   Trabzon, Samsun,  Ordu serbest piyasa güncel fındık fiyatlarını derledik.

"Yapılmak istenen fındık fiyatı daha fazla yükselmeden üreticinin elinden almaktan öte bir hareket değildir. üreticilerimiz kesinlikle ve kesinlikle bu dedikodulara itibar etmemeli, kafasındaki fiyat oluşmadan ürününü satmamalıdır." diyen Nurittin Karan, "Yetkili isimlerle yaptığımız görüşmeye göre, TMO’nun şu anki tek gündemi devlet adına fındıkta müdahil alım yapmaktır. TMO’nun gündeminde kabuklu fındık satışı yok. Var diyenler veya bu konuda kamuoyu oluşturmaya çalışanlar, ancak kendini kandırır” görüşünü savundu.
50 randıman fındık fiyatları arttı! Serbest piyasa fındık fiyatları
Serbest piyasa fındık fiyatları güncel olarak şu şekilde (21 Eylül 2023): 
Samsun serbest piyasa fındık fiyatları güncel olarak: 92 TL 
Giresun'da serbest piyasa fındık fiyatları güncel olarak: 105 TL
Trabzon serbest piyasa fındık fiyatları güncel olarak: 89 TL
Ordu serbest piyasa fındık fiyatları güncel olarak: 97 TL
Sakarya serbest piyasa fındık fiyatları güncel olarak: 92 TL

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 07 Aralık 2023
İmsak 06:05
Güneş 07:31
Öğle 12:35
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı