50 randıman fındık fiyatları! Serbest piyasa fındık fiyatları yine fırladı

Serbest piyasa fındık fiyatları yerinde durmuyor. Fiyatlar tekrar yükselmeye başlayarak haftayı yine üreticiye umut vererek kapattı.

EKONOMİ 23.09.2023, 15:20
1
50 randıman fındık fiyatları! Serbest piyasa fındık fiyatları yine fırladı
Karadenizli milyonlarca fındık üreticisi vatandaş, serbest piyasa fındık fiyatlarındaki durumu yakından takip ediyor. Erkenden elindeki fındığı satan vatandaş şimdiden pişman oldu. Geçen hafta inişli çıkışlı bir grafik çizen serbest piyasa fındık fiyatları haftayı yükseliş trendinde kapattı. Sektör temsilcilerinden alınan bilgiye göre, bu sezon işler tersine döndü. Rekoltenin düşük olması piyasayı altüst etti. Geçmişte yüksek rekolte nedeniyle büyük karlar eden alivre satış yapanların bu sezon büyük zararlarla karşı karşıya oldukları tespit edildi. Özellikle fındık üretiminin merkezlerinden Ordu’da 23 Eylül Cumartesi günü serbest piyasada 50 randıman kabuklu fındık en düşük 92 en yüksek 95 TL’den işlem görüyor. Okurlarımız için Giresun, Trabzon,  Samsun, Ordu serbest piyasa güncel fındık fiyatlarını derledik.
Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, fındık için büyük emek veren vatandaşları yine uyardı, "Emanete fındık vermeyin” dedi. "Özellikle tüccarın dışarı yüklü miktarda taahhütü bulunuyor. Bunu yerine getirmek zorundalar, ancak özellikle kullandıkları kredi konusunda da sıkıntı yaşanabilir, bunlara dikkat etmek lazım” diyen Nurittin Karan, "Şu anda piyasa toparlandı, serbest piyasada fındık fiyatı yeniden 110 lira seviyesine yükseldi. Piyasa 120 lirayı test etmek isteyebilir ama benim şahsi görüşüm 115 lira seviyelerine kadar çıkabilir yönünde” ifadelerini kullandı.
Serbest piyasa fındık fiyatları şahlandı! 1 ton fındık kaç TL 2023?
Serbest piyasa fındık fiyatları güncel olarak şu şekilde (23 Eylül 2023): 
Samsun serbest piyasa fındık fiyatları güncel olarak: 96 TL 
Giresun'da serbest piyasa fındık fiyatları güncel olarak: 107 TL
Trabzon serbest piyasa fındık fiyatları güncel olarak: 91 TL
Ordu serbest piyasa fındık fiyatları güncel olarak: 92-95 TL
Sakarya serbest piyasa fındık fiyatları güncel olarak: 94 TL

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 01 Aralık 2023
İmsak 06:01
Güneş 07:26
Öğle 12:32
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı