50 randıman fındık fiyatları! Serbest piyasa fındık fiyatlarında hesaplar karıştı

Serbest piyasa fındık fiyatlarında vatandaşın yüzünü kısmen güldüren artışlar sona erdi. Fındıkta fiyat düşüşü eğilimi gözlemlendi.

EKONOMİ 01.10.2023, 15:35
50 randıman fındık fiyatları! Serbest piyasa fındık fiyatlarında hesaplar karıştı
Karadenizli vatandaşların fındık fiyatlarını takibi aralıksız sürüyor. Elindeki fındığı iyi fiyata tüccarlara satmak isteyen vatandaşlar doğru zamanı kolluyor. Karadeniz'in fındık üretim merkezlerinden olan Ordu'da fiyatlarda düşüş eğilimi gözlemlendi. Sektör kaynakları fındıktaki fiyat dalgalanmasını alivre satışlara bağladı. Bu sezon alivre fındık satanların zarar ettiği ifade ediliyor. Takipçilerimiz için Giresun, Trabzon, Samsun, Ordu serbest piyasa güncel fındık fiyatlarını derledik. Fındık fiyatı ne kadar? Fındık fiyatı kaç TL? Fındık sezonu bitti ancak fındık fiyatı çok araştırılan konuların başında geliyor. İşte 29 Eylül Samsun, Ordu, Giresun ve Trabzon il il güncel fındık fiyatları.

TMO fındık alım fiyatını levant kalite fındık için 82.5 TL olarak duyurmuştu. Bu sezon Karadeniz'de serbest piyasa 73 TL'den açıldı. Bazı ihracatçıların 80 TL'den alivte satış yaptıkları ileri sürüldü. Sektör temsilcilerinin aktardığına göre, reokltenin tahminlerden az olması alivrecilerin işini bozdu. Alivre satış yapanların 73-74 TL'den fındık alıp 80 TL'den satmayı düşünüyorlardı. Rekoltenin azlığı, taleplerin üst üste gelmesiyle birlikte  alivre satış yapanlar taahütlerini yerine getirebilmek için piyasadan fındık toplamaya başladı. Bu hareketlilikle fiyatlar bir ara 100 TL'ye yaklaştı. Alivre bağlantı yapanlar piyasada istediği miktarda fındık alınca talepte durdu. Bunun üzerine fındık fiyatları düşme eğilimine girdi. Alivre satış yapanların bu sezon önemli ölçüde zarar ettiği belirtiliyor. Alivrecilerin yüksek fiyattan aldıkları fındıkları 80 TL seviyesinden sattıkları kaydedildi.
Alivre satış nedir?Ürün daha tarladayken, yetiştiğinde alıcıya teslim edilmek üzere, güvence parası alınarak yapılan satış.
50 randıman fındık fiyatlarında yükseliş sürüyor! Serbest piyasa fındık fiyatları
Serbest piyasa fındık fiyatları güncel olarak şu şekilde (29 Eylül 2023): 
Samsun serbest piyasa fındık fiyatları güncel olarak: 108 TL
Giresun'da serbest piyasa fındık fiyatları güncel olarak: 106 TL
Trabzon serbest piyasa fındık fiyatları güncel olarak: 96 TL
Ordu serbest piyasa fındık fiyatları güncel olarak: 92 TL
Sakarya serbest piyasa fındık fiyatları güncel olarak: 91 TL

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 01 Aralık 2023
İmsak 06:01
Güneş 07:26
Öğle 12:32
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı