50 randıman fındık fiyatları yükselişe geçti! Serbest piyasa güncel fındık fiyatları

Serbest piyasa fındık fiyatlarında süren düşüş, yerini artışa bıraktı. Fındık üretim merkezi Ordu'da fiyatlar tekrar artışa geçti.

EKONOMİ 03.11.2023, 10:25
1
50 randıman fındık fiyatları yükselişe geçti! Serbest piyasa güncel fındık fiyatları
Serbest piyasa fındık fiyatlarında son günlerde devam eden düşüş, yerini yükselişe bıraktı. Fındık üretim merkezlerinden Ordu'da fındık fiyatları geçtiğimiz güne göre 1 TL artışa geçti. Merek edenler için Giresun,  Trabzon,   Samsun,  Ordu serbest piyasa güncel fındık fiyatlarını derledik. Fındık fiyatı ne kadar? Fındık fiyatı kaç TL? Fındık sezonu bitti ancak fındık fiyatı çok araştırılan konuların başında geliyor. İşte 3 Kasım Samsun, Ordu, Giresun ve Trabzon il il güncel fındık fiyatları.

Toprak Mahsulleri Ofisi daha önce yaptığı açıklamada, kesinlikle fındık satılmayacağını belirtmişti. Ancak fındığın ne zaman satılacağı konusunda tarih vermemişti. TMO fındık alımı için 31 Aralık tarihine kadar piyasada. TMO ‘nun levant kalite için verdiği 82.5 TL fındık fiyatı serbest piyasanın altında kaldı. Bu nedenle TMO fındık alamıyor. TMO’nun deposunda daha 100 bin tonun üzerinde 2022 ürünü fındık bulunuyor. Gün geçtikçe eski fındığın ekonomik ömrü doluyor. Bu durumda TMO’nun nasıl bir yol izleyeceği bilinmiyor. Karadenizli üreticinin ise fındıkta 100 TL beklentisi sürüyor. Fındık üretim merkezi Ordu'da geçtiğimiz günlerde düşüşe geçen fındık fiyatları 1 TL arttı. Ordu’da 3 Kasım Cuma günü serbest piyasada 50 randıman kabuklu fındık 88 ile 90 TL arasında işlem görüyor.
50 randıman fındık fiyatlarındaki sert düşüş durdu! Serbest piyasa güncel fındık fiyatları
Serbest piyasa fındık fiyatları güncel olarak şu şekilde (3 Kasım 2023): 
Samsun serbest piyasa fındık fiyatları güncel olarak: 88 TL
Giresun'da serbest piyasa fındık fiyatları güncel olarak: 92 TL
Trabzon serbest piyasa fındık fiyatları güncel olarak: 87 TL
Ordu serbest piyasa fındık fiyatları güncel olarak: 90 TL
Sakarya serbest piyasa fındık fiyatları güncel olarak: 88 TL

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 03 Aralık 2023
İmsak 06:02
Güneş 07:27
Öğle 12:33
İkindi 15:07
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı