50 randıman fındık fiyatlarındaki sert düşüş durdu! Serbest piyasa güncel fındık fiyatları

Serbest piyasa fındık fiyatlarında yaşanan sert düşüş durdu. Fındık üretim merkezlerinden Ordu'da fiyatlar bu hafta yatay seyrediyor.

EKONOMİ 02.11.2023, 10:40
2
50 randıman fındık fiyatlarındaki sert düşüş durdu! Serbest piyasa güncel fındık fiyatları
Serbest piyasa fındık fiyatlarında geçtiğimiz haftalarda yaşanan sert düşüş duraksadı. Karadenizli üreticinin yakından takip ettiği serbest piyasada bu sezon sert dalgalanmalara sahne oluyor. Fiyatlar bir çıkıyor, bir iniyor. Set çıkış ve düşüşler piyasayı sallıyor. Karadenizli üreticiler için Giresun, Trabzon,   Samsun,  Ordu serbest piyasa güncel fındık fiyatlarını derledik. Fındık fiyatı ne kadar? Fındık fiyatı kaç TL? Fındık sezonu bitti ancak fındık fiyatı çok araştırılan konuların başında geliyor. İşte 2 Kasım Samsun, Ordu, Giresun ve Trabzon il il güncel fındık fiyatları.

TMO fındık alım fiyatını bu sezon levant kalite için 82.5 TL, levant kalite için 84 TL’den açıklandı. Serbest piyasa TMO’nun altında açıltı. TMO alımlara 28 Ağustos’ta başlayınca, borcu olan üretici fındığını tüccara 74 ile 76 TL’den sattı. Üretici fındığını 100 TL’den tüccara satarken kimi üretici 120 TL beklentisi içerisine girdi.
Fiyatlar yukarı değil aşağı inmeye başladı. Piyasa panik oluştu. Panik arttıkça fiyatlar düştü. Fındık fiyatları uzun süre 88 ile 92 TL arasında işlem gördü.
Ekim ayı fındık piyasası için dalgalanma ayı oldu. Fiyatlar küçük farklarla çıkıp düşmeye başladı. Geçen hafta yaşanan düşüşler bu hafta durdu. Ordu’da 2 Kasım Perşembe günü serbest piyasada 50 randıman fındık 89 TL’den işlem görüyor.
50 randıman fındık fiyatları o rakamı görecek! Serbest piyasa güncel fındık fiyatları
Serbest piyasa fındık fiyatları güncel olarak şu şekilde (2 Kasım 2023): 
Samsun serbest piyasa fındık fiyatları güncel olarak: 87 TL
Giresun'da serbest piyasa fındık fiyatları güncel olarak: 91 TL
Trabzon serbest piyasa fındık fiyatları güncel olarak: 86 TL
Ordu serbest piyasa fındık fiyatları güncel olarak: 89 TL
Sakarya serbest piyasa fındık fiyatları güncel olarak: 87 TL

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 07 Aralık 2023
İmsak 06:05
Güneş 07:31
Öğle 12:35
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı