“7 bakanlığın bütçesine denk borcu olan belediyeler var”

Saadet Partisi Samsun Milletvekili Mehmet Karaman, Rize’de konuştu:

GÜNDEM 31.01.2024, 04:35 31.01.2024, 11:21
3
“7 bakanlığın bütçesine denk borcu olan belediyeler var”

Saadet Partisi Samsun Milletvekili Mehmet Karaman, “Belediyeler öyle borçlanmış ki, borcu 2024 bütçesindeki 7 bakanlığın bütçesine ulaşmış belediyeler var bu ülkede. Türkiye’nin bir beş sene daha kaldıracak hali yok maalesef” dedi.
Saadet Partisi Rize İl Başkanlığı Ocak Ayı İl Divan Toplantısı, Samsun Milletvekili Mehmet Karaman, Genel İdare Kurulu Üyesi Hasan Uzun, Rize Belediye Başkan Adayı Muhammet Yıldız, Ardeşen Belediye Başkan Adayı Kemal Eksilmez, Çayeli Belediye Başkan adayı Mehmet Arıcıoğlu ve Derepazarı Belediye Başkan adayı Hasan Güneşdoğdu’nun katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Uzun yıllar Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın özel kalem müdürlüğünü yapan Saadet Partisi Samsun Milletvekili Mehmet Karaman, “Benim kayınvalidem Güneyceli. Kayınvalidemin annesi 105 yaşında iken benim evimdeydi. Bir gün Erbakan Hoca’m eve geldi. Kayınvalidemin annesi 105 yaşındaki kadıncağız Erbakan Hoca’ma diyor ki, ‘Hoca’m Allah benum ömrümden alsun sana versun.’ Ben bakıyorum 105 yaşında kadıncağız, acaba hocam ne diyecek diye düşünüyorum. Hoca’m dedi ki, ‘teyze neden Allah senin ömründen alsun da bana versun? Allah’ın hazinesi genuştur, sana da versun, bana da versun.’ Biz inanıyoruz ki, bizim davamız Allah rızası içindir. Hedefimizi yüksek tutup, gayretle çalışacağız. Biz bu seçimde Rize’yi, Ardeşen’i, Çayeli’ni, Derepazarı’nı ve Rize’deki diğer bütün belediyeleri istiyoruz Allah’ın izniyle” ifadelerini kullandı.

Yerelden genele talan ve israfın had safhaya ulaştığına dikkat çeken Karaman, “Peygamber efendimizin tek kelimelik bir hadisi vardır. Bu hadis “kızma”dır. Bu seçim kızmama seçimidir. Şimdi diyeceksiniz Rizelilere kızma denir mi, biz hep kızarız. Kızmayacağız. Bu seçim kızma seçimi değil, bu seçim gülümseme seçimidir. Bu seçim anlatma seçimi, bu seçim son kurtuluş çaresinin seçimidir. Yerelden genele talan ve israf almış gidiyor. Belediyeler öyle borçlanmış ki, borcu 2024 bütçesindeki 7 bakanlığın bütçesine ulaşmış belediyeler var bu ülkede. Türkiye’nin bir beş sene daha kaldıracak hali yok maalesef” şeklinde konuştu.

İl Başkanı Av. Muhammet Kaçar, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Kalender ve İyidere İlçe Başkanı Mustafa Aydın Kartal’ın divan teşekkülüyle gerçekleşen toplantıda selamlama konuşması yapan Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Hasan Uzun, şunları kaydetti; “31 Mart’a kadar belediye başkan adaylarımız konuşacak, 31 Mart’tan sonra ise belediye başkanı olarak icraatları onların yerine konuşacak inşallah. İnançlarına ve başaracaklarına güvendiğimizden dolayı bütün adaylarımıza kefiliz.”

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 26 Şubat 2024
İmsak 05:48
Güneş 07:08
Öğle 12:57
İkindi 16:05
Akşam 18:36
Yatsı 19:50
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı