ABB, 1940’lı yıllarda inşa edilen nikâh salonunu yeniledi

1940’lı yıllarda inşa edilen ve Cumhuriyet tarihine tanıklık eden Gençlik Parkı Nikâh Salonu, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından aslına uygun olarak yenilendi.

AİLE 12.09.2023, 15:55
3
ABB, 1940’lı yıllarda inşa edilen nikâh salonunu yeniledi
1940’lı yıllarda inşa edilen ve Cumhuriyet tarihine tanıklık eden Gençlik Parkı Nikâh Salonu, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından aslına uygun olarak yenilendi. Gençlik Parkı 100. Yıl Nikâh Salonu adını alan tarihi nikâh salonu, Başkentli çiftlerin mutluluğuna şahitlik etmeye başladı.
Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı Evlendirme Şube Müdürü Caner Şahin, iİçerisinde binlerce nikâh kıyılan ve yenileme çalışmaları sırasında özellikle saflığın simgesi beyaz rengin tercih edildiği 600 kişilik tarihi nikâh salonunu yeniden faaliyete geçirdiklerini kaydetti.
Şahin, “Gençlik Parkı’nda havuzun içindeki adada bulunan ve yanındaki köprü ile hafızalara kazınan hemen hemen herkesin hatırlarının olduğu kuşakların evlendiği nezih bir mimariye sahip nikâh salonu yeniden hizmete açıldı. Salon, Gençlik Parkının restorasyonun ardından belli süre boş kaldıktan sonra özel işletmeye kiralanmıştır. Ankara Büyükşehir Belediyesinin açtığı tahliye davası sonucu taşınmaz yeniden belediyemizin kullanıma geçerek Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı Evlendirme Şube Müdürlüğüne tahsis edildi. Bundan sonra uzman, güler yüzlü ve yeterli personel ile Ankara da evlendirme işlemlerinin kalitesinin artmasına ve vatandaşlarımızın ekonomik olarak törenli nikâh hizmeti almasına da olanak sağlayacaktır” diye konuştu.
Mutluluklarını resmileştirmek isteyen çiftler, Büyükşehir Belediyesi’nin Nikâh Salonu ile havuz manzaralı bir alanda uygun fiyata evlenme imkânı bulabilecek. Çiftler Gençlik Parkı 100. Yıl Nikâh Salonu ile aynı yerde bulunan ABB Evlendirme Şube Müdürlüğünde başvuruda bulunabilecek. İsteyen vatandaşlar tarihi yapıda nikâhlarını kıydırabilirken isteyenler de evlendirme memuru talep edebiliyor.
Haber: Emre Gürbüz

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 01 Ekim 2023
İmsak 05:07
Güneş 06:26
Öğle 12:34
İkindi 15:54
Akşam 18:31
Yatsı 19:45
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı