ABB’den çiftçiye mazot desteği!

Mansur Yavaş, sözünü tuttu. Başkent’te kırsal kalkınma hamlesi başlatan Yavaş, “En büyük hayalim Ankaralı üreticiyi zengin etmek” diyerek yerli üreticiye yeni bir destek verilmesi için düğmeye bastı.

GÜNDEM 12.01.2022, 07:55
6
ABB’den çiftçiye mazot desteği!
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden çiftçiye mazot desteği! Çiftçinin mazot, gübre ve tohum fiyatlarının yüksekliğinden dolayı ekip biçmeyi bıraktığı bir dönemde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’tan anlamlı bir adım daha geldi. Daha önce çiftçiye tohum desteği veren Yavaş, bu sefer de mazot desteği vermek için kolları sıvadı. Seçim döneminde, “En büyük hayalim Ankaralı üreticiyi zengin etmek” sözünü veren Yavaş, “Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) kayıtlı küçük çiftçilere mazot desteği sağlayacağız” sözünü de tutmuş oldu.

 Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, seçim öncesi verdiği sözleri birer birer yerine getiriyor. Başkent’te kırsal kalkınma hamlesi başlatan Yavaş, “En büyük hayalim Ankaralı üreticiyi zengin etmek” diyerek yerli üreticiye yeni bir destek verilmesi için düğmeye bastı. Daha önce Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) kayıtlı küçük çiftçilere mazot desteği sağlayacaklarını açıklayan Yavaş, bu sözünü tutarak başkanlık yazısını Büyükşehir Belediye Meclisi gündemine taşıdı.

 “Ankara ili sınırları içerisindeki ilçelerimizde üretimi desteklemek ve çiftçilerimizin girdi maliyetlerini düşürmek amacıyla mazot desteği yapılması planlanmaktadır” ifadelerinin yer aldığı başkanlık yazısı Büyükşehir Belediyesi’nde tüm grupların oy birliğiyle kabul edildi. Mecliste kabul edilen mazot desteği kararının ardından sosyal medya hesapları üzerinden çiftçilere müjde veren Yavaş, “Yerel yönetimler bazında Türkiye’nin en kapsamlı ‘Çiftçilere Mazot Desteği’ne başlıyoruz. Kararımızı destekleyen meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Üreticimizin ekonomik krizin altında ezilmesine izin vermeyeceğiz” dedi.

Özellikle pandemi döneminde tohumdan hayvancılığa kadar birçok alanda yerli üreticilere destek veren Büyükşehir Belediyesi, 17 Ocak’tan itibaren çiftçilere Başkent Kart dağıtmaya hazırlanıyor. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, kart dağıtımlarının tamamlamasının ardından mart ayı içinde belirli kriterlere göre belirlenecek on binlerce çiftçiye mazot desteğinde bulunmayı planlıyor.

Yorumlar (1)
MUSA AYDIN 2 yıl önce
Sayın Başkanımıza teşekkür ederim çiftçilerimizin bir çoğunda traktörü yok traktörü olmayan da yararlanacakmi
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 22 Şubat 2024
İmsak 05:55
Güneş 07:14
Öğle 12:57
İkindi 16:02
Akşam 18:31
Yatsı 19:45
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı