ABD taraflı ve düşmanca davranıyor!

HAMAS, ABD Kongresi’nin alt kanadı Temsilciler Meclisi’nde onaylanan “Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) ve diğer Filistinli grupların üyelerinin ülkeye girişini yasaklayan tasarı”yı "taraflı ve düşmanca" şeklinde niteleyerek kınadı.

DÜNYA 03.02.2024, 04:35
2
ABD taraflı ve düşmanca davranıyor!
HAMAS'tan yapılan yazılı açıklamada, "ABD Temsilciler Meclisi’nin, FKÖ'ye ve diğer Filistinli gruplara mensup kişilerin siyasi bağları ve görüşleri nedeniyle ABD'ye girişini yasaklayan yasa tasarısının onaylamasını kınıyoruz" ifadeleri kullanıldı.
Temsilciler Meclisi’nin onayladığı tasarının, "Filistin halkına karşı alınmış düşmanca bir karar ve (ABD Başkanı Joe) Biden yönetiminin Filistinlileri kısıtlama yaklaşımının devamı" olduğunun altı çizildi.

Açıklamada ayrıca, "Siyonist düşmanın, Filistin halkına karşı kapsamlı savaşına hizmet eden bu taraflı karar, Biden yönetimini, Nazi işgalinin ortağı konumuna yerleştiriyor" ifadesine yer verildi.
ABD Temsilciler Meclisi’nde, HAMAS ve İslami Cihad Hareketi mensuplarına yönelik ülkeye giriş yasağının FKÖ üyelerini kapsaması yönündeki kanun tasarısı için Kongre’de oylama yapılmış, tasarı, 2 "hayır" oyuna karşı, 422 "evet"le kabul edilmişti.
Tasarının yasalaşması için Kongre’nin üst kanadı ABD Senatosu’ndan da geçmesi ve ABD Başkanı tarafından imzalanması gerekiyor. Siyonizm’in hizmetkârı ABD, 2018 yılında da FKÖ'nün Washington'daki ofisini kapatma kararı almıştı.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 22 Şubat 2024
İmsak 05:55
Güneş 07:14
Öğle 12:57
İkindi 16:02
Akşam 18:31
Yatsı 19:45
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı