Abdullah Gül sessizliğini bozdu: Bu olup biten isyandır

11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kayseri'de katıldığı etkinlikte, işgalci İsrail'in saldırılarını ilişkin konuştu. Abdullah Gül, "bu olup biten isyandır" yorumunu yaptı.

GÜNDEM 14.10.2023, 16:35 14.10.2023, 17:22
6
Abdullah Gül sessizliğini bozdu: Bu olup biten isyandır

Kayseri'de düzenlenen etkinliğe katılan 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Gazze'de binlerce çocuğu, kadını, sivil insanı öldüren bir örgüt değil, bir devlet. Bu devlet Birleşmiş Milletler'e üye olan bir devlet ve bu devlet uluslararası hukuk tarafından kendisini bağlı hissetmesi gereken bir devlet." dedi. "Filistin Abluka altında senelerdir" diyen Gül, "bu olup biten isyandır" yorumunu yaptı.
11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ismini taşıdığı Abdullah Gül Üniversitesi'nde düzenlenen Cumhuriyetin 100'üncü kuruluş yılı etkinliklerine katıldı.
Burada konuşan Gül, İsrail ve Filistin arasındaki çatışmalara dair de görüşlerini paylaştı.

"Bugün gördüğünüz gibi Cumhuriyet'in 100'üncü yıl dönümü vesilesiyle yapılan toplantının açılışına katıldım. Bunu bir fırsat olarak gördüm. Çünkü çok büyük olaylara şahit oluyoruz" diyen Gül, "Özellikle Filistin'deki büyük katliam adeta bütün televizyonlar tarafından canlı olarak veriliyor. Ben de bu konuyla ilgili düşüncelerimi paylaşmak istedim. Öncelikle şunu söylemek isterim. İster sivil insanlar ister Müslüman, ister Yahudi, ister Türk, ister İsrailli, Arap kim olursa olsun sivil insanlar, kadınlar ve çocukları öldürmeyi tasvip etmek mümkün değil. Bunu söyledikten sonra bütün bu olaylar Orta Doğu'da Filistin'de neden oluyor? Bunun kaynağına bakmazsak her şey eksik olur. Bütün sorunların bir tane sebebi var. O da İsrail'in sorumluluklarını yerine getirmemesi, uluslararası hukukun gereklerini uygulamaması. Bu da nedir? 1967 yılından beri Filistin topraklarını Batı Şeria'yı, Gazze'yi, Kudüs'ü ve Doğu Kudüs'ü işgal altında tutuyor." diye konuştu.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 06 Aralık 2023
İmsak 06:05
Güneş 07:30
Öğle 12:34
İkindi 15:07
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı