banner8

banner9

Abdurrahman Dilipak büyük tehlikeye dikkat çekti: Düğmeye basıldı

Gazeteci yazar Abdurrahman Dilipak bugün kaleme aldığı yazısında İstanbul Sözleşmesi'nden daha tehlikeli bir iş yapıldığı belirterek düğmeye basıldığı söyledi. Abdurrahman Dilipak detayları paylaştı..

GÜNDEM 19.11.2022, 09:15 19.11.2022, 12:44
4
Abdurrahman Dilipak büyük tehlikeye dikkat çekti: Düğmeye basıldı

Gazeteci yazar Abdurrahman Dilipak bugünkü köşe yazısında, “Biri bize gerçeği söylemiyor.” dedi. Dilipak, “BM’de masum bir örgüt değil, NATO’da, AB’de. IMF, Dünya Bankası, ya da FAO, DSÖ, UNİCEF ya da UNESCO’da öyle.” ifadelerini kullandı.
“Bakın İstanbul sözleşmesinden daha tehlikeli bir iş yapıyoruz.” diyen Abdurrahman Dilipak, “BM çatısı altında yeni örgütler kuruluyor. Onlara bir takım misyonlar yükleniyor, dahası bir takım sözleşmelerin uygulanması yönünde misyonlar yükleniyor. Biz de o örgütlere karşı taahhütler yükleniyoruz, onlara özerklik statüsü tanıyor.” dedi.
Abdurrahman Dilipak’ın yazısının tamamı şöyle;
“Birleşmiş Milletler fikri 1943 yılında Moskova, Tahran ve Kahire'de müttefiklerin toplantıları sırasında çıkmış olup Fransa, Çin, Birleşik Krallık, ABD, SSCB'nin temsilciliğiyle oluşmuştur. Bu projenin Şeytan üçgeninde Rooswelt, Churchill ve Stalin var. Roosewelt “Yeni Dünya Düzeni”nden 2. Dünya savaşı öncesi söz eden ilk kişi. Japonya’ya atom bombası atılması da onun kararı. Churhill ise Filistin’in, Filistin, Arap yarımadasını ve Yunanistan’a Anadolu’yu işgal eden, ettiren bir isim. Hint Müslümanlarını Çanakkale’de, “Alman’lar Hilafet merkezini işgal etti, İngilizler halifeyi kurtarmak için seferberlik düzenledi” yalanı ile Hint Müslümanlarından gönüllü toplayıp Çanakkale’de bize karşı kullanan senaryonun arkasındaki isim. “Bir damla kan, bir damla petrol” diyen, Lozan’ın arkasındaki isim. Çanakkale’de de onunla karşı karşıya geldik. Stalin ise, Lenin sonrası tam bir diktatör.
Aslında, Tahran, Yalta, Postdam diye bilinen bu 3 konferansın dışında 30 kadar diğer ülkelerden katılımlarla birçok görüşme yapıldı. Mesela İnö nü ile de Çan Kay Şek ile de görüşmeler oldu.
BM’de masum bir örgüt değil, NATO’da, AB’de. IMF, Dünya Bankası, ya da FAO, DSÖ, UNİCEF ya da UNESCO’da öyle.
BM, “Güvenlik Konseyi”nin gölgesinde bir ülke. Güvenlik Konseyi de aslında VETO yetkisine sahip 5 ülkenin kontrolünde. Bunlar, ABD, İngiltere, Fransa, (SSCB) Rusya ve Çin. Bugün “Kurucu babalar” “Yeni Dünya Düzeni” konusunda yeni bir karar vermeleri gerekiyor. Çünkü bugünkü dünya, 2. Dünya savaşı sonrası oluşan dünya değil. Ekonomi, nüfus, askeri güç, toprak ve siyasi ittifaklar / bloklar, bilim ve teknoloji olarak birçok şey değişti. Nüfus ve ekonomik olarak Ülkelerden büyük şirketler var günümüzde. Uzay işgal edildi. Bilişim teknolojileri ve ulaşım dünyayı global bir köye dönüştürdü. Bu anlamda yeni bir dünya düzeni kurulması, ülkelerin sınır, rejim ve iktidar yapılarının değiştirilmesi gerekiyor. Globalistler tek dünya devletinden söz ediyor. Bunlar dün komplo olarak konuşuluyordu, bugün politik bir gerçek. Radikal globalistler, TransHumanizm’den söz ediyor. Biz dün, BM GK için “Dünya 5’den büyüktür” diyorduk, AB’için “onlar ortak biz Pazar” diyorduk. NATO’nun “ucuz asker deposu” olmaktan utanıyorduk. Kurucusu olduğumuz IMF’den kurtulduğumuz için seviniyorduk, bir şeyler oldu, “One Minute”yi bile unuttuk, İsrail’le “NORM”alleşme sürecine girdik, KKTC üzerinden Şabatçılarla kucaklaştık.
Bakın İstanbul sözleşmesinden daha tehlikeli bir iş yapıyoruz. BM çatısı altında yeni örgütler kuruluyor. Onlara bir takım misyonlar yükleniyor, dahası bir takım sözleşmelerin uygulanması yönünde misyonlar yükleniyor. Biz de o örgütlere karşı taahhütler yükleniyoruz, onlara özerklik statüsü tanıyor. Onların Kamu kuruluşları, Özerk kuruluşlar, Belediyeler ve Akademi, STK, Dini topluluklar ve özel kuruluşlarla, oda ve media ile bağımsız ve serbest ilişkiler kurmaları, onlara fon sağlamaları ve ortak çalışmalar yapmaları, izleme, değerlendirme ve derecelendirme, raporlama yapmalarını, sensörler, ajanslar kurmaları, lobi ve reklam şirketleri ile ortak çalışmalar yapmalarını, Monitoring ve Checking merkezleri kurmaları, kabul ediyoruz. Yani onların TEST alanı haline getiriliyoruz. Türkiye’yi, İslam dünyası, Türk dünyası, Balkanlar ve Kafkaslar için rol model olarak, DENEK olarak kullanıyorlar. Eskiden “ucuz asker deposu” idi birilerinin gözünde bugün “ucuz denek deposuyuz”. “Minareyi çalmak isteyenler kılıfını hazırladılar” bile. Bakın, yeni salgın başlasın 3 ayda “yerli ve milli” mRNA hazır olur. Bu BM aşkı durduk yerde başlamadı. “Şabatçılar” durduk yerde gelip-gitmeye başlamadılar. Bu “Şabat olayı”, “Dahlan-Kuşner senaryosu” gibi bir senaryo. Türkiye’ye girmek için de KKTC’yi “sıçrama tahtası” olarak kullanıyorlar. Bizi “oltayı yutan balık” gibi görüyorlar. Biliyorsunuz “Oltayı yutan balık yem istemez”. Bizi yemleyeceklerse (!?) Akvaryum balığı yapmak ya da denek olarak kullanmak için ya da başka bir planın parçası olarak. Onun için, “Cumartesi yasağı”nı unutup “havuzluyorlar”(!?)
“Barışta marka olan İstanbul BM için bir merkez olacak!” İyi bir slogan değil mi, BM’nin İstanbul senaryosu için.(!?) Haber şöyle: “Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş nedeniyle dünyanın karşı karşıya kaldığı tahıl krizinin aşılmasında öncü olan Türkiye, BM’nin de sürece dâhil olmasını sağlayarak örgütün işlevselliğine katkı sağladı. Kültürel, ekonomik ve coğrafi anlamda merkez olan İstanbul’un dünya barışını, güvenliğini korumak ve uluslararasında ekonomik, toplumsal ve kültürel bir iş birliği oluşturmak için kurulan uluslararası örgüt olan BM için de merkez haline gelmesi için düğmeye basıldı. Bu amaçla İstanbul’da hâlihazırda bulunan 11 BM kuruluşunu tek çatı altında toplayacak bir “BM Evi’ tahsis edilesi için çalışmalar sürüyor”. Dikkat: Ağuyu altın tas içre sunarlar, bal da onun suç ortağı.
Bu 11 BM kuruluşu hangileri derseniz: BM Mülteci Örgütü (UNHCR), FAO Gıda ve Tarım Örgütü, ILO Uluslararası Çalışma Örgütü, UNFPA BM Nüfus Fonu, IOM Uluslararası Göç Örgütü, UNIC BM Enformasyon Merkezleri, UN Women BM Kadın Birimi toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadınların güçlenmesi programı, UNICEF çocuk ve Ergen destek programı, UNDP BM Kalkınma Programı, UNIDO yoksulluğu kapsayıcı ve sürdürülebilir kalkınma programı, UNV Gönüllülerin kalkınma ve barışı koruma gönüllü programı (ABD’nin soğuk savaş dönemindeki eski “Barış gönüllüleri” programı gibi bir yapılanma), DSÖ Dünya Sağlık Örgütü, WFP Dünya Gıda Programı yaşamları kurtaran, değiştiren, acil durumlarda gıda yardımı yapan beslenme ve dayanıklılığı artırma programı.. En son OCHA da geldi. Türkçe açılımı: “BM İnsani Yardım Koordinasyon Ofisi” iç savaş ve doğal afet gibi ivedi eylem gerektiren durumlar karşısında nasıl davranılacağının belirlenmesi maksadı ile kurulmuş. Bundan sonra Göç dahil olacakları biliyorlar, çünkü o şartları kendileri oluşturuyorlar.(!?) Siz siz olun, TransHumanizm ve GlobalReset yolunda İnsan 2.0, Sanayi 4.0’a doğru giderken kapıdaki yeni Plandemi ya da yerli ve milli bir mRNA’dan mı olduğu belli olmayan bir komploya kurban gitmeyin. Yediğinize içtiğinize dikkat edin ve çocuklarınıza, kedinize, köpeğinize dikkat edin.
Ne alaka diyeceksiniz ama, BM Kadın Örgütünü, İstanbul'da, BM Kalkınma Programı (UNDP) ve BM Nüfus Örgütü UNFPA’yı anahtar kardeş kuruluş olarak görüyor!? İşte onun içindir ki, biz “3 çocuk” dedikçe nüfus azalıyor, aileler dağılıyor ve devam eden evliliklerde mutluluk katsayısı düşüyor.
BM 1 Eylül 2019’de, İstanbul’da Bölgesel Kalkınma İşbirliği Ofisi'ni kurdu. Bağdat Paktı, RCD ce CENTO’yu da bu akıl kurmamış mıydı dün. Kapatırken de bize mi sordular!?
Biz 2014’de New York’ta imzayı atmışız; BM Kadın Örgütüne bölgesel ev sahipliği yapmak için. BM bünyesinde kurulan ''Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadınların Güçlendirilmesi Birimi'nin (UN Women) bölge ofisi halen aktif. Bu ofis toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda “ilham verici bir liderlik” rolü oynuyormuş. BM'nin kadın konusundaki bölgesel çalışmalarına liderlik ve bu çalışmaları koordine edecek İstanbul'daki bölge ofisi, toplumsal cinsiyet eşitliği ve toplumsal cinsiyet bakış açısının tüm plan ve programlara yerleştirilmesine yönelik taahhütlerin ülke düzeyinde somut eyleme dönüşmesini sağlayacakmış. Bu örgüt İstanbul'da, BM Kalkınma Programı (UNDP) ve BM Nüfus Örgütü ile (UNFPA) anahtar kardeş kuruluş olarak çalışacakmış. Sahi İstanbul sözleşmesinden çekilme ile ilgili hukuki süreç başlatıldı mı? CEDAW ve Lanzarotte konusu ne durumda. Bu yasalar, yönetmelikler, Genelgeler, tamimler ne olacak? Bu BM’ye verilen teahhütler, ek protokollerle diğer sözleşmelerle ilişkilendirilen bu sözleşmelerden yakamızı nasıl kurtaracağız?
Anayasaya aile kadın-erkek evliliği ile kurulur diye bir düzenleme yapacaksınız da, evli iken erkek kadın, kadın erkek olursa, ya da biri değişir öteki bu durumu kabul eder veya karşı çıkarsa, biri sperm ya da yumurta alıp, taşıyıcı anne üzerinden çocuk sahibi olmak isterse ne olacak?
Neyse, tek sorun bu değil. Bir deli bir kuyuya bir taş atıyor, 40 akıllı 40 gün uğraşıyor, bu taşı çıkartamıyor. Düzelteyim derken daha da karışıyor. Selam ve dua ile.”

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 30 Kasım 2022
İmsak 06:00
Güneş 07:25
Öğle 12:32
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Fenerbahçe 13 29
2. Galatasaray 13 27
3. Adana Demirspor 13 24
4. Konyaspor 14 24
5. Başakşehir 13 24
6. Kayserispor 14 23
7. Trabzonspor 13 23
8. Beşiktaş 13 22
9. Alanyaspor 14 17
10. Gaziantep FK 13 16
11. Antalyaspor 12 16
12. Giresunspor 13 15
13. Kasımpaşa 13 15
14. Hatayspor 13 14
15. Karagümrük 13 13
16. Ankaragücü 13 13
17. Sivasspor 14 11
18. İstanbulspor 13 8
19. Ümraniye 13 7
Takımlar O P
1. Eyüpspor 15 34
2. Rizespor 14 25
3. Pendikspor 14 25
4. Keçiörengücü 14 25
5. Boluspor 14 25
6. Samsunspor 14 24
7. Manisa FK 14 23
8. Bodrumspor 14 22
9. Bandırmaspor 14 21
10. Sakaryaspor 15 19
11. Altay 14 18
12. Adanaspor 14 17
13. Göztepe 13 17
14. Tuzlaspor 14 16
15. Erzurumspor 14 14
16. Altınordu 14 12
17. Ö.K Yeni Malatya 15 11
18. Gençlerbirliği 14 7
19. Denizlispor 14 6
Takımlar O P
1. Arsenal 14 37
2. M.City 14 32
3. Newcastle 15 30
4. Tottenham 15 29
5. M. United 14 26
6. Liverpool 14 22
7. Brighton 14 21
8. Chelsea 14 21
9. Fulham 15 19
10. Brentford 15 19
11. Crystal Palace 14 19
12. Aston Villa 15 18
13. Leicester City 15 17
14. Bournemouth 15 16
15. Leeds United 14 15
16. West Ham United 15 14
17. Everton 15 14
18. Nottingham Forest 15 13
19. Southampton 15 12
20. Wolves 15 10
Takımlar O P
1. Barcelona 14 37
2. Real Madrid 14 35
3. Real Sociedad 14 26
4. Athletic Bilbao 14 24
5. Atletico Madrid 14 24
6. Real Betis 14 24
7. Osasuna 14 23
8. Rayo Vallecano 14 22
9. Villarreal 14 21
10. Valencia 14 19
11. Mallorca 14 19
12. Real Valladolid 14 17
13. Girona 14 16
14. Almeria 14 16
15. Getafe 14 14
16. Espanyol 14 12
17. Celta Vigo 14 12
18. Sevilla 14 11
19. Cadiz 14 11
20. Elche 14 4
Whatsap İhbar Hattı