Abdurrahman Tutdere: Bir kısım savcı ve hâkimin çetelere teslim olduğunu üzülerek görmekteyiz

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, İstanbul Anadolu Adliyesi’ndeki rüşvet iddialarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 19.10.2023, 16:30
2
Abdurrahman Tutdere: Bir kısım savcı ve hâkimin çetelere teslim olduğunu üzülerek görmekteyiz
CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, İstanbul Anadolu Adliyesi’ndeki rüşvet iddialarına dikkat çekti. Tutdere, “Yirmi yıldır AK Parti’nin yönettiği Türkiye'de anayasal görevi çetelerle, yasa dışı işlerle uğraşmak olan yargıdaki bir kısım savcı ve hâkimin çetelere teslim olduğunu üzülerek görmekteyiz. Bu anlatılanların buz dağının sadece görünen yüzü olduğunu hepimiz biliyoruz, milletimiz de biliyor” dedi.
Tutdere, şunları söyledi:
“Yaklaşık bir haftadır vicdanlı, cesur bir savcının Hâkimler Savcılar Kurulu’na yazdığı bir dilekçenin içeriğini kamuoyu tartışıyor, konuşuyor. Dilekçe içeriğindeki iddialar, yargı sistemimizin içerisinde bulunduğu acı tabloyu tüm çıplaklığıyla bir kez daha ortaya çıkarmıştır. Yirmi yıldır AK Parti’nin yönettiği Türkiye'de anayasal görevi çetelerle, yasa dışı işlerle uğraşmak olan yargıdaki bir kısım savcı ve hâkimin çetelere teslim olduğunu üzülerek görmekteyiz. Bu anlatılanların buz dağının sadece görünen yüzü olduğunu hepimiz biliyoruz, milletimiz de biliyor. Buradan Adalet Bakanlığına ve cumhuriyet savcılarına açıkça çağrı yapıyorum: BirGün gazetesindeki bu iddiaları araştırın; adliyemizi, adalet çalışanlarımızı bu ayıptan kurtarın diyorum”
 

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 01 Aralık 2023
İmsak 06:01
Güneş 07:26
Öğle 12:32
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı