Adnan Büyükdeniz’e Vefa Fotoğraf Sergisi, Çamlıca’da ziyaretçilerini bekliyor

Türkiye’de faizsiz bankacılığın kurulması için önemli çalışmalar yürüten Dr. Adnan Büyükdeniz, vefatının 14’üncü yılında “Yerkürenin Renkleri Adnan Büyükdeniz’e Vefa Fotoğraf Sergisi” ile anılıyor.

KÜLTÜR SANAT 04.11.2023, 04:35
5
Adnan Büyükdeniz’e Vefa Fotoğraf Sergisi, Çamlıca’da ziyaretçilerini bekliyor
Aynı zamanda bir fotoğraf sanatçısı olan Büyükdeniz’in gözünden yansıyan eserlere yer verilen sergi Yıldız Holding Sergi Salonu’nda 25 Kasım’a kadar ziyarete açık kalacak.

Sanata verdiği destekle de topluma fayda sağlayan Yıldız Holding, Çamlıca’daki genel merkezinde yer alan sergi salonunda bu kez bir vefa sergisini ağırlıyor. Türkiye’de faizsiz bankacılığın kurulması için önemli çalışmalar yürüten Dr. Adnan Büyükdeniz, vefatının 14’üncü yılında bir fotoğraf sergisiyle anılıyor. Büyükdeniz’in vefatının 14’üncü sene-i devriyesi olan 19 Ekim günü kapılarını açan sergi, farklı coğrafyalardan ve kültürlerden insanların duygusal yansımalarını fotoğraf kareleriyle aktarıyor. Fotoğraf sanatını kendisi için büyük bir tutku olarak tanımlayan Büyükdeniz’in gözünden, ziyaretçileri “yerkürenin renklerine” tanıklık etmeye davet ediyor.

1958 yılında Adana’da dünyaya gelen Adnan Büyükdeniz, lise eğitimini ABD’nin Teksas eyaletinde tamamladı. 1980 yılında Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olan Büyükdeniz, aynı yıl yüksek lisans çalışmaları için TÜSİAD bursuyla İngiltere’ye giderek London School of Economics’ten Bilim Master’ı derecesini aldı. Yüksek lisans eğitiminin ardından yurda dönen Büyükdeniz, 1983-1985 yıllarında ekonomi araştırma uzmanı olarak çalıştığı TÜSİAD’da, 1985-1994 yılları arasında danışmanlık görevinde bulundu. 1990 yılında İstanbul Üniversitesi’nde doktor unvanı aldı. Türkiye’de faizsiz finansal sistemin oluşumunda çok önemli katkıları bulunan Dr. Adnan Büyükdeniz, yurt dışındaki çeşitli bankacılık ve yatırım fonu kuruluşlarında yönetim kurulu üyeliği de yaptı.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 11 Aralık 2023
İmsak 06:08
Güneş 07:34
Öğle 12:37
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:50
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı