“Afet bölgesi, hizmet edilecek yerdir”

Karamollaoğlu, depremin yıl dönümünde yayınladığı mesajında, hayatını kaybeden vatandaşlara rahmet diledi…

GÜNDEM 06.02.2024, 04:35
“Afet bölgesi, hizmet edilecek yerdir”
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, geçen yıl yaşanan büyük afetin yıl dönümünde bir mesaj yayınladı.

Karamollaoğlu, mesajında, “Bir yıl önce bugün; millet olarak asrın acısını yaşadık. Kahramanmaraş merkezli iki depremde 53 bin 537 insanımızı kaybettik, 107 bin 204 vatandaşımız yaralandı. Milletçe acının her türlüsünü yaşamakla kalmadık, yanlışın da her türlüsünü maalesef gördük. Deprem günlerinde insanımıza; merhamet edilecek yerde hakaret edildi. Acısı olana saygı duyulacak yerde acısı olandan saygı beklendi. Yardım etmek için not alınacak yerde hesap görmek için not alındı. Susulması gereken yerde üretimden konuşuldu. Eksikler, giderileceği yerde inkâr edildi. Yöneticilerin aklına hesap gününün gelmesi gerektiği yerde, eksiklikler için bahaneler üretildi” dedi.

“Afet sonrasında 2 milyondan fazla vatandaşımız barınma sorunuyla karşı karşıya kaldı. En az 5 milyon vatandaşımız göç etti. 658 bin çalışan, geçim olanaklarını kaybetti. Ülkemizde binalarımız değil, şehirlerimiz yıkıldı” ifadelerini kullanan Karamollaoğlu, “Ve böylesi bir acıdan tam bir yıl sonra milletimize bir büyük yanlış daha yapıldı. Deprem bölgemize, aba altından sopa gösterildi, üstü kapalı tehdit edildi. Deprem öncesinde hazırlıksız, deprem anında yetersiz ve deprem sonrasında tehditkâr olanlara ve hâlâ insanımıza yanlış yapmaya devam edenlere söyleyecek sözümüz kalmadı, artık onları Allah’a havale ediyoruz” dedi.

Karamollaoğlu, mesajının son bölümünde ise, “Afet bölgesi; tehdit edilecek yer değil, hizmet edilecek yerdir. Devlet adamlığı da bunu gerektirir. Yaşadığımız büyük acının birinci yılında; afetzede vatandaşlarımıza yapılan maddi manevi tüm yanlışları telafi edeceğimizin sözünü veriyor, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle anıyoruz” dedi.
 

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 22 Şubat 2024
İmsak 05:55
Güneş 07:14
Öğle 12:57
İkindi 16:02
Akşam 18:31
Yatsı 19:45
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı