AGD Sakarya’dan yaz pikniği

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Sakarya Şubesi’nin her sene düzenlediği Yaz Etkinlikleri kapsamında geleneksel hale gelen piknik programı Poyrazlar’daki Mesire Alanı’nda gerçekleştirildi.

GÜNDEM 24.07.2022, 07:35
2
AGD Sakarya’dan yaz pikniği
Milli ve manevi değerlerine bağlı bir gençlik yetiştirmek için mücadele eden Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Sakarya Şubesi, her sene olduğu gibi bu sene de yaz etkinlikleri kapsamında piknik programı düzenledi. Düzenlenen etkinlikte Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şubesi Üniversite Komisyonu Başkanı İsmail Arı söz alarak, gençlerle sağlıklı iletişim kurmanın yolunun Peygamber Efendimiz (S.A.V.)’in hayatından ve hadis-i şeriflerden geçtiğini belirtti. Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şubesi Üniversite Komisyonu Başkanı İsmail Arı, programa katılan Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu’ya teşekkür etti.

Etkinlikte konuşan Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şubesi Üniversite Komisyonu Başkanı İsmail Arı, gençlik ile iletişim kurmanın yolunun peygamberi eğitim metodundan geçtiğini belirterek, yapılan gençlik çalışmaların da iletişimin nasıl olması gerektiğine vurgu yaptı. Arı, “Selama ve tebessüme önem veren, şefkatli ve merhametli olan, hediye vermeyi ve ikramı seven, doğru kimselerle arkadaşlık eden, öğrenmeyi talep eden, okuyan, araştıran, düşünen, sorgulayan, haramdan ve yalandan sakınan nesiller yetiştirmek bu ülkeye yapılacak en büyük hizmettir” dedi.

Gençlik ile ilgili değerlendirmeler yaparak sözlerine devam eden Arı, “ Bizler yaz geldiğinde heyecanlanıyoruz. Çünkü yazın umudumuz olan geleceğimiz olan gençlerimiz ile yaz etkinlerimizde buluşuyoruz. Artık bir gelenek haline gelen yaz etkinliklerimiz bu yılda yoğun faaliyetlerle güzel bir şekilde devam ediyor. Gençlerimizin her biri bizim için birer hazinedir. Her biri, bütün varlığıyla bizim için son derece kıymetlidir. Bizim için genç demek, Allah’ın dağlara yüklediği fakat dağların bile kaldıramadığı o kutsal emaneti omuzlarında, yüreğinde, zihninde taşıyarak insanlığa faydalı olmaya gayret eden insan demektir” ifadelerini kullandı.

Programa katılan Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu’ya teşekkür eden Arı: “Mutlu başkanımıza programımıza katılarak öğrencilerle hasbihal ettiği için teşekkür ediyorum. Birlikte muhabbet edip fikir alışverişinde bulundu. Hayırlı çalışmalarında muvaffakiyetler diliyorum” dedi.

İslam’ın insanlığı en büyük katkılarından birinin kardeşlik ilkesi olduğunu vurgulayan Arı, “İslam’ın ayaklar altına aldığı ırkçılığı bugün baş üstünde taşımaya çalışan ve bununla abad olacağını zanneden kesimler, hem kendilerine zarar verirken hem de insanlık tarihinde bir kara leke olarak yer alıyorlar” dedi.

Ülkemizin büyük bir ahlaki erezyona maruz kaldığını da ifade eden Arı, “Özellikle son yıllarda internet üzerinden oynanan oyunlarla her gün intihar eden çocuklarımız var. Çok basit gerekçelerle yıkılan aileler var. TV dizileriyle sürekli ahlaksızlıklar servis ediliyor. Lüks, israf, taciz, cinnet hali gün geçtikçe artıyor. Milletimiz ve gençliğimiz ifsat edilmeye çalışılıyor. Bizler bu ifsat çalışmalarına karşı ülke gençliğimizi ve milletimizi ahlaki tahribattan korumak için gece gündüz çalışıyoruz. “İlimizin dört bir tarafında bütün gençliğimize ulaşmak için gayret gösteriyoruz. Başta ortaokullar, lise, üniversite gencimiz olmak üzere bütün ülke gençliğimizin hizmetindeyiz. Bizim bir tek gencimizi dahi geride bırakmak gibi bir lüksümüz olamaz. AGD gençliğine sahip çıkmanın geleceğe sahip çıkmak olduğu bilinciyle hareket etmektedir. Bizler Milli Gençlik düşüncesine sahip gençler ve ecdadının ruh köküne bağlı nesiller yetiştirmek için varız” diye konuştu.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 01 Ekim 2023
İmsak 05:07
Güneş 06:26
Öğle 12:34
İkindi 15:54
Akşam 18:31
Yatsı 19:45
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı