AGD’den ‘burs dolandırıcılığı’ uyarısı! Anadolu Gençlik Kurumu, Anadolu Gençlik Vakfı isimlerine dikkat

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Anadolu Gençlik Kurumu ya da Anadolu Gençlik Vakfı isimleriyle burs dolandırıcılığı yapıldığını ortaya çıkardı. Konuya ilişkin açıklama yapılarak suç duyurusunda bulunulduğu kaydedildi.

GÜNDEM 08.11.2023, 15:50
2
AGD’den ‘burs dolandırıcılığı’ uyarısı! Anadolu Gençlik Kurumu, Anadolu Gençlik Vakfı isimlerine dikkat
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından ‘dolandırıcılık’ uyarısı yapıldı. Anadolu Gençlik Kurumu , Anadolu Gençlik Vakfı AGD’nin mi? AGD’den burs dolandırıcılığı açıklaması… 
AGD Genel Sekreterliği tarafından teşkilatlara gönderilen yazıda, gelen ihbarlar doğrultusunda “Anadolu Gençlik Kurumu” , “Anadolu Gençlik Vakfı” isimleriyle dolandırıcılık yapıldığı belirtildi.
Yapılan bilgilendirmede, “Konu ile ilgili yapılan ön araştırmalarda dolandırıcılık faaliyeti yapan bir ekip tarafından çalışmanın yürütüldüğü öngörülmüştür.” denildi.
Dolandırıcılık şebekesi ile ilgili suç duyurusunda bulunulduğu belirtilen açıklamada, “Anadolu Gençlik Kurumu” yada “Anadolu Gençlik Vakfı” isimleriyle yürütülen çalışmanın derneğimizle ilgisi olmadığını ve ilgili web sayfası ve yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu bilgilerinize sunar, herhangi bir mağduriyet oluşmaması adına öğrenci ve velilerimizi bilgilendirmenizi istirham ederiz.” ifadelerine yer verildi. 
Açıklamanın tamamı şöyle;

“Son günlerde derneğimizle isim benzerliği olan bir web sitesi (anadolugenclikkurumu. com) tarafından öğrencilerimiz yada velileri aranarak “Burs Kazandınız” ifadesiyle insanlarımızın mağdur edildiği bilgisi tarafımıza ulaşmıştır. 
Konu ile ilgili yapılan ön araştırmalarda dolandırıcılık faaliyeti yapan bir ekip tarafından çalışmanın yürütüldüğü öngörülmüştür.
“Anadolu Gençlik Kurumu” yada “Anadolu Gençlik Vakfı” isimleriyle yürütülen çalışmanın derneğimizle ilgisi olmadığını ve ilgili web sayfası ve yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu bilgilerinize sunar;
Herhangi bir mağduriyet oluşmaması adına öğrenci ve velilerimizi bilgilendirmenizi istirham ederiz.
Anadolu Gençlik Derneği
Genel Sekreterlik”

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 07 Aralık 2023
İmsak 06:05
Güneş 07:31
Öğle 12:35
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı