AGD’li gençlerden Diyanet İşleri Başkanı’na çağrı: ‘İsrail ile ticaret haramdır’ fetvası yayınlayın

  AGD Marmara İlahiyat Fakültesi Teşkilatı, kampüslerinde gerçekleştirdiği açıklamayla Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ı “İsrail ile ticaretin haram olduğu” yönünde fetvada bulunmaya çağırdı.

GÜNDEM 09.03.2024, 04:35
AGD’li gençlerden Diyanet İşleri Başkanı’na çağrı: ‘İsrail ile ticaret haramdır’ fetvası yayınlayın
Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde, Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından anlamlı bir eyleme imza atıldı.
Siyonist İsrail rejiminin 150 günü aşkın bir süredir Gazze’de gerçekleştirdiği soykırım nedeniyle bir basın açıklaması gerçekleştiren AGD mensubu üniversiteliler, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’a seslendi.

Müslümanlar göz göre göre canice katledilirken ve açlığa reva görülürken terörist İsrail ile yapılan ticaretin Allah katında meşru görülemeyeceğini vurgulayan gençlerin açıklamasında “Sayın hocam; İsrail'e yapılan ticaretin meşru olmadığını ve Allah katında haram olduğu fetvasını bir an önce yayınlayın ve devlet büyüklerimizi bu konuda harekete geçirmeye çalışın. Ve bunu kamuoyuna deklare edin” ifadeleri kullanıldı.
Açıklamanın devamında, “İsrail'e yapılan her türlü ticaret, şerefli Gazze halkına büyük bir ihanettir. Buradan devlet büyüklerimize çağrıda bulunuyoruz. İsrail’le olan tüm siyasi ve ticari ilişkileri bir an önce kesin” sözleri de sarf edildi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 23 Nisan 2024
İmsak 04:19
Güneş 05:47
Öğle 12:42
İkindi 16:25
Akşam 19:27
Yatsı 20:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı