Aile, olmazsa olmazımız

Seçimlere kısa bir süre kala Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun katıldığı Kütahya mitingini düzenledi.

SİYASET 11.05.2023, 04:35
2
Aile, olmazsa olmazımız

Seçimlere kısa bir süre kala saha programlarını artırarak sürdüren Millet İttifakı, Ortak Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun katıldığı Kütahya mitingini düzenledi. Binlerce kişinin katıldığı miting Kütahya Zafer Meydanında gerçekleştirilirken iktidarın seçim sürecinde kullandığı dili eleştiren Saadet Lideri Karamollaoğlu, “Biz aile yapımızı da koruyacağız. Aile dediğiniz zaman bir erkek, kadın ve çocuklardan meydana gelir. Bu bizim olmazsa olmaz anlayışımızdır” dedi.
Seçimlerin yapılacağı pazar gününe sayılı saatler kalırken Millet İttifakı miting programlarını artırarak sürdürüyor. Bu kapsamda Kütahya Zafer Meydanında miting düzenleyen Millet İttifakı Ortak Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, binlerce vatandaşa hitap etti.
Kütahya Zafer Meydanında düzenlenen miting de ilk sözü alarak binlerce vatandaşa hitap eden Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, iktidarın seçim süreci içerisinde kullandığı dile değinerek, “Bu pazar günü seçime gidiyoruz. Savaşa gitmiyoruz. Kavgaya gitmiyoruz. Biz ülkemizi kimin yönetmesine karar vermek için sandığa gidiyoruz. Bugüne kadar bu ülkeyi yönetmekte başarı gösteremeyenler giderek ekonomik yönden bizi bir çıkmazın içine sürükleyenlere artık razı değiliz. Bunu ispat etmek için sandığa gidiyoruz. İktidar kaybedeceğini anladı. Bundan dolayı da bir korkuya kapıldı. Ne yapacağını ne söyleyerek insanımızı ikna edeceğini bilemiyor. Maalesef her türlü yalan her türlü iftira şu anda tek seçim malzemeleri haline geldi. İktidardakiler meseleyi bir iman meselesi haline getirmek istiyorlar. Biz buna rıza göstermeyiz. Biz Müslümanlar inançlı insanlarız. Ama inanç demek; Hakkı üstün tutmayı, adaleti, dürüstlüğü, kimseye iftira etmemeyi, ekonomik yönden de mutlaka israftan vazgeçmeyi tasarrufa yönelmeyi, gelirlerin adil olmasını gerektirir. Biz bir taraftan yolsuzluk yapacağız sonra da inanca tevessül edeceğiz. Bir taraftan haram yiyeceğiz sonra hakka tevessül edeceğiz. Biz bu çifte standart da rıza göstermeyiz” ifadelerini kullandı.
Vatandaşların yaşadığı ekonomik sorunları Millet İttifakı’nın iktidara gelmesiyle birlikte atılacak adımlarla çözüleceğini kaydeden Saadet Lideri Karamollaoğlu, ülkenin kalkınması için savurganlığın sona ermesi gerektiğini vurguladı. Karamollaoğlu, “Adalet mefhumu, dürüstlük, yetim malına el uzatmamak, yolsuzluğa tevessül etmemek, ekonomiyi düzeltmenin ilk adımıdır. Saraylar yaparak Türkiye güçlenmez. Bin kişilik saray da oturacaksın Amerikan cumhurbaşkanının oturduğu eve ‘Beyaz Ev’ denir. Bizimkiler evde oturmayı sindiremiyorlar. İlle de sarayda oturacaklar. Bu ülkenin problemleri saray da çözülmez. Garibanın halini anlayacaksın. Mağdur olanların halini anlayacaksın. O zaman sen adil olabilirsin. Ama sarayda oturduğun zaman gariban umurunda bile değil. Biz bunu bilmiyor muyuz? Bu senin icraatlerinle ortaya çıkıyor. Bu ülke kalkınacaksa savurganlıktan kurtulup üretime dönük yatırımlarla kalkınır” dedi.
Pazar günü yapılacak seçimlerde sandıklarda bir patlamanın meydana geleceğini ifade ederek sözlerini sürdüren Karamollaoğlu, konuşmasının devamında “Biz iki şeye çok önem veriyoruz. İlki bağımsızlığımız ve sınırlarımızın korunmasıdır. Ne pahasına olursa olsun biz bu sınırları değiştirmek isteyenlere, üzerimize oyun oynayanlara fırsat vermeyeceğiz. Ölürüz ama bu vatanı kimseye peşkeş çektirmeyiz. Bunun böyle bilinmesini istiyoruz. Teröre de prim vermeyiz. Anarşiye de prim vermeyiz. İkincisi ise aile yapımızın korunmasıdır. Biz aile yapımızı da koruyacağız. Aile dediğiniz zaman bir erkek, kadın ve çocuklardan meydana gelir. Bu bizim olmazsa olmaz anlayışımızdır. Ahlak bunun üzerine oturur. Toplumsal ahlak için bunları özellikle söylüyorum. Ülkemizde aile yapımızı güçlendirerek sağlam bir ülke haline geleceğiz.
Saadet Lideri Temel Karamollaoğlu’nun ardından kürsüye çıkan Millet İttifakı Ortak Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ikkonuşmasına vaatlerini saymakla başladı. KPSS ile ilgili konuşan Kılıçdaroğlu, “Gençler, kesinlikle KPSS’de mülakat sona erecek. Neyi kazandıysanız atamanız yapılacak. Bütün köy okullarını yeniden açacağız. 100 bin öğretmenin atamasını yapacağız. Dolayısıyla 100 bin öğretmen, gençler gidecekler Ferhat ile Şirin’in buluştuğu gibi öğrenciyle öğretmeni buluşturacağım. Hiç endişe etmeyin. Genç pırıl pırıl öğretmenlerin hepsi görevlerinin başında olacak. Köylerde çalışan bütün gençlerin ve kadınların sosyal güvenlik primlerini devlet olarak biz ödeyeceğiz. Böylece hiç bir kadın bir başka kişiye muhtaç olmayacak. Zamanı gelince de emekli olacak. Bu topraklarda hiç bir çocuğun yatağa aç girmediği bir düzeni beraber getireceğiz” dedi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 08 Haziran 2023
İmsak 03:28
Güneş 05:12
Öğle 12:43
İkindi 16:33
Akşam 20:03
Yatsı 21:40
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı