AKP ve MHP, Saadet Partisinin İsrail önerisini reddetti! Karapara iddialarının üzeri örtüldü..

Ülke sorunlarının muhalefet partileri tarafından Meclis’e taşınması AKP-MHP ittifakının ardı ardına verdiği ret oylarıyla gündeme geldi

GÜNDEM 30.11.2023, 08:20
1
AKP ve MHP, Saadet Partisinin İsrail önerisini reddetti! Karapara iddialarının üzeri örtüldü..
Ülke içindeki sorunların arttığı bir dönemde, AKP iktidarı sorunları çözme konusunda zorlanırken, Anayasa değişikliği gibi gündemlerle gerçek meselelerin üstü örtülmeye çalışılıyor. BirGün'ün haberine göre; AKP- MHP işbirliği, son bir ay içinde Meclis'e sunulan bir dizi soru önergesini reddederek yargı krizinden kara paraya, barınma sıkıntılarından öğrencilerin yaşadığı problemlere kadar pek çok konuyu göz ardı etti.

Ülkenin her köşesinde yükselen kira bedelleri, hem kiracıları hem de ev sahiplerini zor durumda bırakarak ekonomik baskı oluşturdu. İYİ Parti'nin barınma sorununu ve yaşanan mağduriyetleri araştırma önergesi, AKP-MHP oylarıyla reddedildi. AKP lideri Erdoğan, ev sahiplerini suçlayarak, "Ev sahiplerinin vicdanı var mı?" şeklinde açıklamalarda bulundu.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü öncesinde Meclis'e taşınan araştırma önergesi de AKP-MHP işbirliğiyle engellendi. AKP lideri Erdoğan, İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmenin olumsuz bir sonuç doğurmadığını iddia ederken, kadınlara yönelik şiddetle mücadele ettiklerini savunmasına rağmen ilgili araştırma önergesi reddedildi.

AKP'nin İsrail'e karşı sert tepkiler yerine kınama üzerinden ilerlediği durumlar sorgulanırken, Saadet Partisi'nin Türkiye'nin İsrail'e gönderdiği malların içeriği ve miktarının Gazze'deki durumu nasıl etkilediğine dair araştırma önergesi de reddedildi. Konuşan milletvekilleri, Türkiye'nin İsrail'e çelik ihraç ettiğini ve bu çeliğin önemli bir kısmının İsrail tarafından kullanıldığını belirtti.

KYK yurtlarında yaşanan can güvenliği sorunları, bir öğrencinin hayatını kaybetmesiyle bir kez daha gündeme geldi. CHP'nin KYK yurtlarındaki sağlık ve can güvenliği sorunlarının araştırılmasına dair Meclis araştırma önergesi de AKP-MHP oylarıyla reddedildi.

Halkın alım gücünün düştüğü bir dönemde çete ve mafya faaliyetlerinin arttığı belirtiliyor. HEDEP'in, sosyal medya fenomenlerinin "kara para akladığı" iddialarının araştırılması için verdiği önerge de AKP-MHP oylarıyla reddedildi.

Öğretmenlerin atama ve yaşadıkları sorunlar konusunda verilen önerge de AKP-MHP oylarıyla reddedildi. Öğretmenlerin ekonomik zorlukları ve çalışma şartları konusunda yapılan açıklamalar, konunun önemini vurguluyor.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 29 Şubat 2024
İmsak 05:45
Güneş 07:04
Öğle 12:56
İkindi 16:07
Akşam 18:39
Yatsı 19:53
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı