AKP’li belediyeden Ömer Halis Demir’e saygısızlık! Adını kaldırdı

AKP'li Sulusaray Belediyesi, 15 Temmuz kahramanı Ömer Halis Demir ile Osmanlı Devleti'nin önemli isimleri Yavuz Sultan Selim ve Barbaros Hayreddin Paşa'nın adlarını taşıyan sokaklara yeni isimler verdi. Bu değişiklik için belediye meclisi kararı alındı ve kaymakamlıkla valiliğe bildirildi.

AİLE 08.10.2023, 11:45
2
AKP’li belediyeden Ömer Halis Demir’e saygısızlık! Adını kaldırdı
Sözcü'den İsmail Akduman'ın haberine göre Sulusaray belediyesi, AKP’li meclis üyelerinin teklifiyle bazı cadde ve sokakların isimlerini değiştirmeye karar verdi. 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan Ömer Halis Demir, Osmanlı Devleti’nin önemli padişahlarından Yavuz Sultan Selim ve denizcilik tarihine damga vuran Barbaros Hayreddin Paşa’nın isimlerinin yer aldığı yerlerin isimlerinin değişmesi oy çokluğuyla kabul edildi.

Yapılan oylamada, Astsubay Ömer Halis Demir caddesinin ismi ilçede 4 dönem belediye başkanlığı yapmış olan Şahin Hasgül olarak değiştirildi. Yavuz Sultan Selim sokağının ismi eski belediye başkanlarından İbrahim Turgut, Barbaros sokağının ismi de yine eski başkanlardan Nazım Bıldırcın olarak belirlendi. İsim değişiklikleri kaymakamlığa ve valiliğe sunuldu. Valilik onay verirse cadde ve sokakların isimleri resmen değişecek. 

Belediyenin aldığı karara bazı vatandaşlar tepki gösterdi. 15 Temmuz şehidine saygısızlık olduğunu söyleyen vatandaşlar, “Eski belediye başkanlarının adını yaşatmak istiyorsa başka yerler bulsun. Park, bahçe, yeni sokaklar yapsın. Bu hem atalarımıza hem de şehidimize hakarettir” dediler.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 02 Aralık 2023
İmsak 06:01
Güneş 07:26
Öğle 12:32
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı