Aksa Tufanı İsrail’i komple vurdu!

Ümmetin onuru HAMAS ve Filistin halkı, işgal altındaki topraklarda destansı bir mücadele ortaya koyarken, son Aksa Tufanı perasyonu işgalcileri korkuttu. İşgalci Siyonistlerin büyük bir kısmı Aksa Tufanı operasyonundan korktuğunu belirtirken, her 5 Yahudi’den 4’ü operasyondan hükümeti ve Netanyahu’yu sorumlu tutuyor.

GÜNDEM 17.10.2023, 06:50
Aksa Tufanı İsrail’i komple vurdu!
Filistinli Müslümanlar, ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’yı canları pahasına korumaya devam ediyor.
Öte yandan İsrail rejimi, Gazze’ye yönelik kanlı soykırımına devam ederken, çocuk hastanelerini dahi hedef gözetmeksizin bombalıyor.
İsrailli medya kuruluşu Jerusalem Post’un yaptığı habere göre İsrail işgali altındaki topraklarda yaşayanların büyük bir kısmı, yaşananlardan Benjamin Netanyahu ve hükümetini sorumlu tutuyor. Yapılan araştırmaya göre, İsrail rejiminin yüzde 56’sı Aksa Tufanı operasyonunun ardından Netanyahu’nun istifa etmesi gerektiğini düşünüyor. Ortaya konan rakamlar, Netanyahu’nun koalisyon hükümetini destekleyen kesimde istifa isteyen kişilerin oranının da bir hayli yüksek olduğunu gösteriyor. Buna göre Netanyahu’nun koalisyon hükümetini destekleyen kesimde istifa isteyen kişilerin oranı yüzde 26’larda bulunuyor.
İsrail işgali altındaki topraklarda yaşayan her 5 Yahudi’den 4’ü HAMAS’ın İsrail’e karşı başlattığı Aksa Tufanı operasyonundan hükümeti ve Netanyahu’yu sorumlu tutuyor. Araştırmada, hükümeti destekleyenlerin yüzde 79’u dahi Gazze’den gelen sürpriz operasyona, ülke yönetimindeki insanların neden olduğunu söylüyor. Öte yandan katılımcıların yüzde 86’sına yakın bir ezici çoğunluk, direkt olarak koalisyon hükümetini ve Netanyahu’yu suçluyor. Katılımcıların yüzde 92’si de savaş nedeniyle yüksek kaygı ve korku duyduğunu belirtiyor.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 05 Aralık 2023
İmsak 06:04
Güneş 07:29
Öğle 12:34
İkindi 15:07
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı