Ali Koç'a Atatürk Stadyumu desteği! Murat Ülker: Fenerbahçelilik budur!

Fenerbahçe'de stadın güncel sponsoru iş insanı Murat Ülker, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un stadın ismini değiştirdikten sonra yeni sponsorluk için teklifte bulunacağını ve desteklediklerini açıkladı.

SPOR 12.09.2023, 12:45
2
Ali Koç'a Atatürk Stadyumu desteği! Murat Ülker: Fenerbahçelilik budur!
Fenerbahçe'nin hali hazırda stadyum isim sponsoru olan Murat Ülker'den 'Fenerbahçe Atatürk Stadyumu' açıklaması geldi.
Fenerbahçe Genel Kurulu'nun Ülker Stadyumu, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi'nin isminin değiştirilmesi konusunda yönetime yetki verilmesine isim sponsoru Murat Ülker'den açıklama geldi.
Murat Ülker, " Ali Koç Bey'in stadyumun adının 'Fenerbahçe Atatürk Stadyumu' olarak değiştirilmesi gayretini takdir ediyorum, kongre üyelerini de tebrik ediyorum." dedi.
Ülker ayrıca, "Duyduğum kadarıyla Ali Bey'in yeni stadyum sponsorluk teklifi olacakmış. Bu teklifi de memnuniyetle karşılıyorum. Fenerbahçelilik budur!" ifadelerini kullandı.

İş insanı Murat Ülker, Fenerbahçe’nin stadyum adının “Atatürk Stadyumu” olarak değiştirilmesi kararından duyduğu memnuniyeti açıkladı, sponsorluğa hazır olduğunu belirtti.
Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadyumu'nun isminin 'Atatürk' olarak değiştirilmesi gündemde sıcaklığını korurken, bu konu da Ali Koç'a en büyük desteğin iş insanı Murat Ülker'den geldiği ortaya çıktı.

5 yıl için Fenerbahçe'ye 75 milyon dolar verecek Ali Koç'a, Ülker'in de maddi destek sağlayacağı öğrenildi.
Fenerbahçe'de Tüzük Tadil Toplantısı'nın ardından stadyumun isminin "Atatürk" olarak değiştirilmesi kararı alındı.
Bu karar sonrasında Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, stadyumun isim sponsorluğu için önemli bir adım attı. Koç, 5 yıl boyunca kulübe yıllık 15 milyon dolarlık sponsorluk sağlayacak. Toplamda 75 milyon dolarlık bir kaynak yaratacak olan Ali Koç, bu miktarın 25 milyon dolarını nakit olarak ödeyecek.
Fenerbahçe'nin stadyum sponsorluk anlaşması şu an için Ülker ile yapıldı.
9 yıl önce Aziz Yıldırım yönetimindeki Fenerbahçe ile yapılan anlaşma, 10 yıl boyunca 90 milyon dolar karşılığında stadyumun isim hakkını Ülker'e vermişti.
Ali Koç'un sağlayacağı kaynak, yıllık olarak bu miktarın 6 milyon dolar üzerinde bir gelir sağlayacak ve Ülker'in anlaşması 2024-25 sezonunda sona erecek.

Bu anlaşma, Fenerbahçe'ye yıllık 15 milyon dolarlık gelir getirerek Beşiktaş'ın Vodafone ile yaptığı (10 yıl boyunca 145 milyon dolar) anlaşmayı geride bırakacak ve Türk futbol tarihindeki en büyük stadyum sponsorluk anlaşmalarından biri olacak.
Ali Koç'un bu hamlesiyle Fenerbahçe, güncel kurla 5 yıllık stadyum isim geliri olarak 1 milyar 950 milyon lira elde edecek. Bu miktar, Galatasaray'ın RAMS ile yaptığı anlaşmadan daha fazla. Galatasaray, RAMS ile yıllık 213 milyon liradan oluşan 5 yıllık bir anlaşma yapmıştı.

Fenerbahçe Kulübü'nde 'Ülker Stadyumu, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi'nin isminin değiştirilmesi için üyeler tarafından Yönetim Kurulu'na yetki verildi.
Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan gerekli izin alındıktan sonra stadın ismi "Atatürk Stadyumu" olarak değişecek.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 02 Ekim 2023
İmsak 05:08
Güneş 06:27
Öğle 12:33
İkindi 15:53
Akşam 18:29
Yatsı 19:43
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı