Ali Yerlikaya soruşturma izni vermemişti! Danıştay AKP'li isim için o kararı bozdu

AKP’li Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'a yönelik "nitelikli dolandırıcılık" ve "ihaleye fesat karıştırma" suçlarından soruşturulma açılmasına Danıştay izin verdi

GÜNDEM 09.12.2023, 11:10
1
Ali Yerlikaya soruşturma izni vermemişti! Danıştay AKP'li isim için o kararı bozdu
AKP’li Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Sayıştay’ın 2021 Denetim Raporu'nda usulsüzlükler tespit edildiği ve ihalelerde Kamu İhale Kanunu’na uyulmadığı gerekçesiyle suçlanıyor. Belediyenin sınırın altında kalarak ihaleleri bölmesi üzerine durum yargıya taşındı.
Halkçı Hukukçular’dan Kerim Bütün, Yılmaz ve şirket yöneticileri hakkında “görevi kötüye kullanma”, “nitelikli dolandırıcılık” ve “ihaleye fesat karıştırma” suçlarından Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.
Ancak, 4 Ağustos 2023’te İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bu dosyanın işleme konulmamasına karar verdi ve soruşturma izni vermedi. Fakat Danıştay Birinci Dairesi, avukat Kerim Bütün’ün itirazı üzerine bu kararı iptal etti. Danıştay'ın kararında, İçişleri Bakanı'nın, belediye hakkında ön inceleme yapılması gerektiği yönünde verilen kararı kesin olarak kabul ettiği belirtildi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 02 Mart 2024
İmsak 05:42
Güneş 07:01
Öğle 12:56
İkindi 16:08
Akşam 18:41
Yatsı 19:55
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı