Aliyev'den tarihi açıklama: 'Etkinliğimizde elbette KKTC bayrağı dalgalanacaktır'

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) Afet ve Acil Durum Yönetiminden Sorumlu Bakanları 2. Toplantısı'nın katılımcılarını kabul etti.

DÜNYA 07.09.2023, 17:20
3
Aliyev'den tarihi açıklama: 'Etkinliğimizde elbette KKTC bayrağı dalgalanacaktır'
Aliyev, toplantının önemine vurgu yaparak, afet yönetimi konusunda işbirliğinin geliştirilmesi ve iki ay sonra yapılacak TDT Devlet Başkanları Zirvesi'nde bu konuda bir anlaşma imzalanmasının öngörüldüğünü söyledi.
Aliyev, KKTC temsilcisinin de toplantıya katıldığını belirterek, "Kıbrıslı Türk kardeşlerimizi özellikle selamlamak istiyorum. Bakan, burada gözlemci olarak ama aynı zamanda kendi ülkesinin bayrağıyla temsil ediliyor. Etkinliğimizde elbette KKTC bayrağı dalgalanmalıdır ve dalgalanacaktır. Azerbaycan, tüm Türk dünyasında birleşen kardeşlerimizin her zaman yanında olmuştur ve son zirve toplantısında KKTC'nin TDT'ye 'gözlemci' olarak seçilmesi, son derece memnuniyet vericidir. Bu vesileyle tüm Türk kardeşlerimizi yürekten kutluyorum." dedi.
Aliyev'in açıklamaları şu şekilde özetlenebilir:

Aliyev'in açıklamaları, Azerbaycan'ın Türk dünyasındaki kardeşlik bağlarına verdiği önemi ve afet yönetimi konusundaki işbirliğinin geliştirilmesine yönelik kararlılığını gösteriyor.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 02 Ekim 2023
İmsak 05:08
Güneş 06:27
Öğle 12:33
İkindi 15:53
Akşam 18:29
Yatsı 19:43
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı