Son Dakika

Allahuekber!

Çok büyük sivil katliamlar yapsa da bir o kadar da asker kaybeden İsrail ordusunun gelecek haftalarda, Gazze Şeridi’ne yönelik kara saldırılarını sonlandırmaya hazırlandığı belirtildi.

DÜNYA 24.12.2023, 08:25
Allahuekber!
İsrail devlet televizyonu KAN’ın adı açıklanmayan kaynaklara dayandırdığı haberinde, “Operasyonel başarılara göre İsrail ordusu, önümüzdeki haftalarda Gazze’deki çatışmanın üçüncü aşamasına geçmeye hazırlanıyor” denildi.
İsrailli yetkililerin, “Üçüncü aşama, Gazze Şeridi’ndeki kara manevrasının sona erdirilmesi, kuvvetlerin azaltılması, yedek kuvvetlerin terhis edilmesi, hava saldırılarına başvurulması ve İsrail ile Gazze Şeridi arasındaki sınırda tampon bölge oluşturulmasını içeriyor” dediği kaydedildi. Haberde ayrıca, İsrail ordusunun “Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki bölgenin çoğunun kontrolünü ele geçirdiği, ancak güney bölgesinde ilerlemekte büyük zorluklarla karşı karşıya olduğu” paylaşıldı.
İsrail devlet televizyonu KAN'ın adı açıklanmayan kaynaklara dayandırdığı haberinde, "Operasyonel başarılara göre, İsrail ordusu önümüzdeki haftalarda Gazze'deki çatışmanın üçüncü aşamasına geçmeye hazırlanıyor" denildi. İsrailli yetkililerin, "Üçüncü aşama, Gazze Şeridi'ndeki kara manevrasının sona erdirilmesi, kuvvetlerin azaltılması, yedek kuvvetlerin terhis edilmesi, hava saldırılarına başvurulması ve İsrail ile Gazze Şeridi arasındaki sınırda tampon bölge oluşturulmasını içeriyor" dediği kaydedildi.
Haberde ayrıca, terörist İsrail ordusunun "Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki bölgenin çoğunun kontrolünü ele geçirdiğini, ancak güney bölgesinde ilerlemekte büyük zorluklarla karşı karşıya olduğu" paylaşıldı.
İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ne saldırılarının başladığı 7 Ekim'den bu yana 139’u karadan işgal sürecinde olmak üzere, 500’e yakın teröristinin öldürüldüğünü duyurmuştu. Ordu istatistikleri, Gazze Şeridi'nde kara saldırılarının başladığı 27 Ekim'den bu yana, 784 subay ve askerin yaralandığını gösteriyor. Ordunun internet sitesinde yayınlanan verilere göre, bunlardan 179'u ağır, 302'si orta, 303'ü ise hafif yaralı durumda. Kanal 13 televizyonunun haberinde ise İsrail ordusu içindeki "seçkin" piyade tugaylarından Golani'ye bağlı teröristlerin, güya "saflarını yeniden düzenlemek ve canlanmak" için Gazze'den ayrıldığı ifade edilmişti.
Kanal 13 televizyonunun haberinde ise İsrail ordusu içindeki “seçkin” piyade tugaylarından Golani’ye bağlı askerlerin, “saflarını yeniden düzenlemek ve canlanmak” için Gazze’den ayrıldığı ifade edilmişti. Walla internet sitesinde ise “70 günden uzun süre geçirdikten ve 44 askerini kaybettikten sonra Golani Tugayı’nın birkaç günlüğüne, askerlerin ailelerini ziyaret etmek için Gazze’den ayrıldığı” kaydedilmişti.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 27 Şubat 2024
İmsak 05:48
Güneş 07:08
Öğle 12:57
İkindi 16:05
Akşam 18:36
Yatsı 19:50
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı