Altaylı'dan kavga çıkaracak yeni yazı: O gazetecilerin sahipleri kim?

Habertürk'ün iki yazarı Fatih Altaylı ile Nagehan Alçı arasındaki yaşanan polemikte yeni bir perde açıldı. Altaylı kullandığı ifadelerle yine dikkat çekti.

GÜNDEM 28.07.2021, 12:05
18
Altaylı'dan kavga çıkaracak yeni yazı: O gazetecilerin sahipleri kim?
Habertürk yazarı Fatih Altaylı'nın köşe komşusu Nagehan Alçı arasındaki gerilime dair yeni bir yazı kaleme aldı.
Aynı gazetede beraber köşe yazarlığı yaptığı Nagehan Alçı'yı hedef aldığına dair söylemlere karşı çıkan Altaylı, "Hedef alacak olsam onları değil sahiplerini alırım. Alıyorum da..." dedi.
İşte Altaylı'nın, Negehan Alçı hakkındaki yazısı şu şekilde:
"Sürekli olarak “Fatih Altaylı bilmem kim ile kapıştı, Fatih Altaylı ile bilmem kim arasında bilmem ne polemiği” gibi zırva yorumlar okumaktan sıkıldım.
Emin olun ki, kimse ile kapışmıyorum.
Bazı fikirlerle ya da uygulamalarla kapışıyorum zaman zaman ama bunların öznesi kapıştığımı iddia ettikleri kişiler değil.
Üstelik “kapıştığım” söylenen kişilerin bazılarını gerçekten hiç tanımıyorum, varlıklarından haberim yok, yazdıklarını, fikir sahibi olduklarını ve hatta olduklarını dahi bilmiyorum, duymamışım.
Bazılarını ise elbette biliyorum ama aylar yıllardır ne yazdıklarını okumamışım bile. Çünkü biliyorum ki, kendi fikirlerini ya da olmayan düşüncelerini değil kendilerine söyleneni yazıyorlar.
Asla muhatabım falan değiller.
Bu yüzden de hedef almam söz konusu değil.
Hedef alacak olsam onları değil sahiplerini alırım. Alıyorum da...
Biri ile kapışacaksam da bunu yıllardır hep yaptığım gibi adıyla, sanıyla yaparım.
Ama emin olun artık o değerde bir gazeteci de pek görmüyorum.
O yüzden de kimse ile kapışmıyorum.
Onlar benimle kapışıyor olabilirler.
Ama ondan da benim haberim olmuyor."
Geçen günlerde, "Dingo'nun ahırına hoşgeldiniz" başlıklı bir yazı kaleme alan Fatih Altaylı, "Sınırlarımızı delik deşik etmekle kalmayıp, evlatlarımızı da delik deşik eden bu gizli işgal ordusu nasıl olur da elini kolunu sallayarak bu ülkenin her tarafında gezebilmektedir" demişti.
Habertürk gazetesi yazarı Nagehan Alçı ise köşe komuşusu Altaylı'nın yazısının ardından köşesinden isim vermeden Türkiye'nin göçmen politikasını eleştirenleri hedef almıştı. Nagehan Alçı, "Kaba ırkçılık ve vandal faşizmden bile çok daha tehlikeli olan şey Türkiye’de 9-10 senedir yaşayan 5 milyon insanı bu ülkeden atma projesini sözde entelektüel kılıflarla sunmaya çalışmaktır" değerlendirmesinde bulunmuştu.
Altaylı da yazısının "Roma İmparatorluğunu göç yıkmıştı" başlıklı bölümünde Nagehan Alçı'ya tepki göstermişti. Altaylı, isim vermeden Alçı'ya "Böyle bir meseleyi gündeme taşıyanlar, yalakalık uğruna 'Faşist' diye yaftalanamaz" diye karşılık vermişti.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 20 Nisan 2024
İmsak 04:24
Güneş 05:51
Öğle 12:43
İkindi 16:25
Akşam 19:25
Yatsı 20:45
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı