Anadolu Gençlik, Siyonist İsrail'in katliamları karşısında ayağa kalktı

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Siyonist İsrail rejiminin Gazze'de katliamlara başlaması sonrasında İsrail İstanbul Konsolosluğu önünde protesto başlattı.

GÜNDEM 28.10.2023, 01:20
Anadolu Gençlik, Siyonist İsrail'in katliamları karşısında ayağa kalktı
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Siyonist İsrail'in abluka altındaki Gazze'ye saldırıları sonrasında İsrail İstanbul Konsolosluğu önünde protesto gösterisi düzenliyor.
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) mensuplarının yoğun katılımıyla gerçekleşen protesto gösterisinde Siyonist İsrail rejimi telin edilirken Türkiye ve İslam aleminin yöneticilerine de önemli çağrılar yapıldı. 

Ayrıca Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı Salih Turhan, Türkiye genelinden bütün vatandaşları ve mensuplarını meydanlara davet etti.
AGD Genel Başkanı Salih Turhan'ın çağrısı şu şekilde:
"MEYDANLARA İNİYORUZ! Gazze bombardıman altında, İNSANLIK ÖLÜYOR! Gazze'deki kardeşlerimiz bu gece havadan, karadan ve denizden görülmemiş bir siyonist saldırısı altındalar. Siyonist israil, sabaha kadar binlerce kardeşimizi Dünya'nın gözü önünde şehit edecek. Zulme dur demek için meydanlara iniyoruz. Bütün insanımızı bu gece şehir meydanlarına bekliyoruz."

Ayrıca Anadolu Derneği'nin Ankara'daki mensupları ise TBMM'nin Çankaya Kapısı önünde Siyonist İsrail aleyhinde pankartlar açtı ve basın açıklaması yaptı.
AGD Genel Sekreteri Ahmet Şanver, yaptığı açıklamada, Filistin'in özgürlüğü meselesinde alanlardan hiçbir zaman ayrılmadıklarını belirtti.
Siyonist İsrail'in bu akşam başlattığı saldırılarla Gazze'ye yönelik bombalamalarını artırdığına değinen Şanver, şunları kaydetti:
"Burada bulunduğumuz şu saatlerde Gazze'deki kardeşlerimiz elektrikleri, suları, internetleri kesik halde saldırı altındalar. Filistinli kardeşlerimizden edinilen son bilgiye göre bombardıman hiç durmuyor. Uçaklarla ve gemilerle Gazze bombalanıyor. Dünyanın gözü önünde soykırım yaşanıyor. Dünya şimdi müdahale etmeyecekse ne zaman müdahale edecek? İsrail'in tüm dünyanın gözü önünde Filistin'de gerçekleştirdiği soykırım ve insanlık suçu, vicdanı olan herkesin sabrını taşırmıştır."
Şanver, Filistinlilerin evlerine ve topraklarına mutlaka döneceğini ifade ederek, "Kanımız, canımız Aksa'ya feda olsun. Zafer mutlaka asil direnişçilerin, onurlu mücahitlerin ve yürekleri onlarla beraber atanların olacaktır. Zafer inananlarındır." dedi.
Basın açıklamasının ardından gruptakiler, bazı sivil toplum kuruluşlarının gerçekleştireceği protesto için toplandıkları ABD'nin Ankara Büyükelçiliği önüne gitti.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 08 Aralık 2023
İmsak 06:06
Güneş 07:32
Öğle 12:35
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı