Araç sahipleri dikkat! Bunlar eksikse trafikten men edilebilirsiniz!

Araçların mekanik durumlarını kontrol etmek için jandarma genel komutanlığı ‘teknik denetim ekibi’ oluşturdu. Bu karar gereği araçların mekanik parçaları denetleniyor ve eksik ya da bozuk olanlar trafikten çıkarılıyor.

AİLE 04.11.2023, 12:05
2
Araç sahipleri dikkat! Bunlar eksikse trafikten men edilebilirsiniz!
Jandarma Genel Komutanlığı, ‘teknik denetim ekibi’ ile yeni bir uygulama başlattı. Bu uygulamanın ilk örneği Antalya’da gerçekleştirildi.
Ekip, kente gelen yolcu otobüsü, kamyon ve TIR gibi araçların mekanik aksamlarını kontrol etti ve inceledi.
Bu ekip, Jandarma Genel Komutanlığı tarafından hem trafik kazalarını azaltmak hem de trafik kültürünü geliştirmek için oluşturuldu. Ekip üyeleri aldıkları eğitimin ardından 11 farklı ilde görev almaya başladı.
İlk denetim ise Antalya’da yapıldı. Antalya’nın Döşemealtı ilçesindeki jandarma kontrol noktasında yapılan denetimde ağırlıklı olarak yük taşıyan ağır tonajlı araçlar ve yolcu otobüsleri denetimden geçirildi.
Denetim kapsamında otomobiller de kontrol edildi.
Özel ekip, durdurdukları araçların şanzıman yağ kaçağı, lastik basıncı, fren yağı ve lastik kanal derinliği, sinyal, far, stop lambası gibi aydınlatma sistemleri, araçtaki yükün cinsi ve silecek suyu gibi birçok kriteri gözden geçiriyor.
Kurallara uymayan araçlar ise trafikten men ediliyor.
Denetim sırasında kamyonu kontrol edilen ve herhangi bir sorunu olmadığı anlaşılan sürücü Cengiz Göz, bu uygulamanın faydalı olduğunu belirtirken, tüm araçların bu şekilde kontrol edilmesi halinde kusurlu araçların yola çıkamayacağını söyledi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 02 Aralık 2023
İmsak 06:02
Güneş 07:27
Öğle 12:33
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı