Araç sahipleri dikkat! Otomobil piyasası daralacak..

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış AŞ Üst Yöneticisi (CEO) Ali Haydar Bozkurt, son birkaç aydır araç bulunurluğunda artışlar yaşandığını belirterek, gelecek yıl otomobil sektöründe daralma öngördüğünü söyledi

EKONOMİ 13.11.2023, 08:10
1
Araç sahipleri dikkat! Otomobil piyasası daralacak..
Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış AŞ'nin CEO'su Ali Haydar Bozkurt, otomotiv sektöründe son birkaç ay içinde araç bulunurluğunda artışlar yaşandığını ve gelecek yıl sektörde bir daralma beklendiğini ifade etti.
Toyota C-HR Hybrid'in tanıtım toplantısı ve test sürüşü Bodrum'da gerçekleştirilirken, sektördeki gelişmeleri değerlendiren Bozkurt, mevcut dönemde talep birikiminin ve satış kampanyalarının sektörü dengede tuttuğunu paylaştı. Kasım ve Aralık aylarında benzer bir tablonun beklendiğini vurgularken, bu yılın 1 milyon 150 bin araç pazarıyla kapatacağını öngördü.
Ancak gelecek yıl için beklentileri paylaşan Bozkurt, araç fiyatlarında yükseliş, kredi maliyetleri ve krediye erişimde yaşanabilecek zorlukların, pazarın yüzde 30-35 daralmasına sebep olabileceğini dile getirdi. Bu durumda, 750-800 bin araçlık bir pazarın gerçekleşebileceğini belirtti.
Bozkurt, otomobil almak isteyenlere, bugün araç varsa hemen alınması gerektiği tavsiyesinde bulunurken, aylık performansların Avrupa'ya raporlandığını ve buna göre kararlar alındığını paylaştı. Aralık ayında hedeflere ulaşma kaygısının farklı olduğunu ancak gelecek yılın başlangıcında, belirsizliklerin ve zorlukların daha az olduğunu ifade etti. Yarınki durumu kestiremeyeceklerini, bu nedenle bugün araç almayı tavsiye ettiğini dile getirdi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 05 Aralık 2023
İmsak 06:04
Güneş 07:29
Öğle 12:34
İkindi 15:07
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı