Arap Birliği Genel Sekreteri Gheit: Gazze'de yaşananlar, tüm insanlık adına utanç vericidir!

Kahire'de düzenlenen Arap Birliği Dışişleri Bakanları Toplantısı'nda Arap Birliği Genel Sekreteri Ahmed Aboul Gheit, el-İhbariyye kanalına önemli açıklamalarda bulundu. Konuşmasında Gheit, "Gazze'de yaşananlar, kayıtsız kalan tüm insanlık adına utanç verici olarak tanımlanabilir." ifadelerini kullandı.

DÜNYA 07.03.2024, 09:25
Arap Birliği Genel Sekreteri Gheit: Gazze'de yaşananlar, tüm insanlık adına utanç vericidir!
Arap Birliği Dışişleri Bakanları, Mısır'ın başkenti Kahire'de bir araya gelerek bölgesel ve uluslararası gelişmeleri ele aldı. Toplantıda Arap Birliği Genel Sekreteri Ahmed Aboul Gheit de bir konuşma yaptı.

Kahire el-İhbariyye kanalına konuşan Gheit, "Gazze'de yaşananlar ancak Filistinliler açlıktan, bombalamalardan, keskin nişancılar tarafından öldürülürken kayıtsız kalan tüm insanlık adına utanç verici olarak tanımlanabilir" dedi.

"Gazze halkının, bölgeden çıkarılabilecek kişilerin tehciri için soykırım savaşına maruz bırakıldığını" belirten Ebu Gheit, "İsrail'in Filistin halkına Gazze'de diz çöktürmek için açlığı ve yardımları engelleme, girişini geciktirme kartını kullandığını" aktardı.
Siyonist İsrail tarafından Gazze'de gerçekleştirilen insanlık dışı saldırıları engellemenin tek yolunun, "İsrail savaş makinesini dizginlemek, uluslararası insan hakları yasalarını uygulamaya sokmak" olduğunu dile getiren Ebu Gheit, Gazze'de yaşayan Filistin halkının kendi topraklarından tehcirinin, Filistin, Arap ülkeleri ve uluslararası düzeyde kabul edilmesinin mümkün olmadığını ifade etti.
Arap Birliği'nin 161. Dışişleri Bakanları Olağan Toplantısı, Gazze'deki gelişmeler başta olmak üzere bölgesel ve uluslararası konuları görüşmek üzere Mısır'ın başkenti Kahire'deki Arap Birliği merkezinde başlamıştı.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 14 Nisan 2024
İmsak 04:34
Güneş 05:59
Öğle 12:44
İkindi 16:24
Akşam 19:19
Yatsı 20:38
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı