Arkadaşına güvendi, burnu bu hale geldi: Arkadaşına 5.5 milyon liralık dava açtı

İzmir'de bir özel hastanede burun estetiği ameliyatı olan iş insanı Bülent Çetin, ameliyat sonrası doku kaybı yaşadığını belirterek 5.5 milyon liralık tazminat davası açtı.

ASAYİŞ 22.09.2023, 15:55
Arkadaşına güvendi, burnu bu hale geldi: Arkadaşına 5.5 milyon liralık dava açtı
Restoran işletmeciliği ve inşaat sektöründe faaliyet gösteren 56 yaşındaki evli ve 2 çocuk babası Bülent Çetin, geçen aralık ayında burun estetiği yaptırmak için Bornova ilçesindeki bir özel hastaneye başvurdu. Çetin, özel hastanede 9 ayda 3 kez ameliyata girdi. Ameliyatlar sonrasında Çetin, burnundaki doku bozukluğu nedeniyle koku alamaz hale geldi.
Burnundaki doku kaybı nedeniyle iş görüşmelerine gidemediğini belirten Çetin, burun dokusunun düzeltilebilmesinin ancak kök hücre tedavisiyle mümkün olabildiğini bunun da yüksek maliyetli olduğunu belirtip, burunu dokusunun bozulmasına neden olan sorumlular ve hastane sahibi hakkında İzmir 1'inci Tüketici Mahkemesi'nde 12 bin 698 TL'lik maddi tazminat, 5 milyon 500 bin TL'lik ise manevi tazminat davası açtı. Davanın görülmesine 21 Aralık'ta başlanacak.
Çetin, ameliyatı gerçekleştiren doktorun okuldan arkadaşı olduğunu belirterek, "Bir sohbet esnasında 'Senin burnunda yüzde 25 nefes kaybı gözlemliyorum. Bu nedenle ameliyat olman gerekiyor. Ayrıca burunda hafif bir eğrilik var onu da bu operasyonda gideriz' dedi. Beni ameliyat olmaya ikna etti. Aralık ayında ilk operasyon gerçekleşti. Şubat ayında 2'nci, 18 Ağustos'ta da 3'üncü operasyonu gerçekleştirdi. İlk operasyondan sonra burun deliklerim küçüldü. Daha uygun bir kıkırdak kullanılması gerektiğini söyleyerek ikinci operasyona geçildi. Ancak bunda da ameliyat başarıya ulaşmadı. 3’üncü ameliyat yapıldı. Ancak, yine olumlu sonuç alınamadı" dedi.
Burnunun fonksiyonlarını yerine getiremediğini belirten Çetin, "İzmir'in en nezih restoranlarından birinin sahibiyim. İşim fonksiyonel olarak burnumla. Sunacağım ürünü koklayacağım, tadacağım. Ancak, bunu yapamamaya başladım. Ayrıca inşaat malzemeleri ihraç ettiğim bir şirketim var. Yurt dışında toplantılarım oluyor. Ancak burnumun durumu nedeniyle bu toplantılara da gidemiyorum. Sosyal ortamlardan bu nedenle uzaklaşmaya başladım. Ayrıca adrenalin sporlarını yoğun olarak yapan birisiyim. Bu sporları da burnumdaki sıkıntı nedeniyle artık yapamıyor olmak beni psikolojik olarak olumsuz etkiliyor. Eşim ve çocuklarım büyük destek oluyorlar. Eğer onların desteği olmasaydı bu travmanın altından kalkamazdım. Normalde hiç önemsemediğim şeyler şu anda çok dikkatimi çekiyor. Örneğin biri bana uzun bakarsa acaba burnuma mı baktı diye düşünüyorum" diye konuştu.
Çetin'in avukatı Serap Demir, müvekkilinin burnunda meydana gelen doku bozukluğu nedeniyle gözlük dahi takamayacak durumda olduğunu belirtip, "Tüketici Mahkemesi'nde dava açtık. Mahkemede her şey açıklığa kavuşacaktır. Mücadelemiz sürecek" dedi.
Hastane yetkilileri ise konuyla ilgili açıklama yapmayacaklarını söyledi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 01 Aralık 2023
İmsak 06:01
Güneş 07:26
Öğle 12:32
İkindi 15:08
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı