Artık söze değil, icraata ihtiyacımız var, her gün İsrail'e gemi gönderiliyor

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Aslında söylenecek söz kalmadı. Artık bizim söze değil, icraata ihtiyacımız var. Şu anda dünyada belki de uzun zamandır görülmeyen bir katliama şahit oluyoruz. Ülkemizden her gün gemiler yükleniyor, gıdasından silahına kadar. Dikenli tellere kadar her gün İsrail'e gemi gönderiliyor” dedi.

GÜNDEM 19.03.2024, 04:35
5
Artık söze değil, icraata ihtiyacımız var, her gün İsrail'e gemi gönderiliyor
Gazze’de yaşanan soykırım ve vahşete karşı Türkiye’nin halen terörist İsrail ile ticarete devam etmesi yurt genelinde büyük tepkiye neden oluyor. Bu kapsamda Beyazıt Meydanı’nda, “İstanbul’dan Gazze’ye İşgale ve Ticarete Dur De!” sloganıyla bir protesto düzenlendi. Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı’nın organize ettiği programda Gazze ve Filistinli Müslüman kardeşleri için bir araya gelen binlerce vatandaşlar, eylemden sonra birlikte iftarını açtı. Programa Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Kaya, Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Birol Aydın, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı’nın yanı sıra Saadet Partisi’nin İstanbul’daki 39 ilçe belediye başkan adayı katıldı.
Eylemde katılımcılara hitap eden Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Aslında söylenecek söz kalmadı. Artık bizim söze değil, icraata ihtiyacımız var. Şu anda dünyada belki de uzun zamandır görülmeyen bir katliama şahit oluyoruz. İlk başlangıçta hastaneler, okullar, camiler bombalandı, ambulanslar bombalandı. Bu vahşet canlı olarak bütün dünyaya yayınlandı. Ancak kendilerini gelişmiş kabul eden ülkeler ve onların müttefikleri ki bunun içine Türkiye de maalesef dahil, sadece lal kesildiler. Sesleri çıkmadı, hatta görmezden geldiler ve görmezden gelmeye de devam ediyorlar. Zulüm ebedi olmaz, mutlaka bunun bir sonu gelecek. Ne zaman, nasıl, bilemiyoruz” ifadelerini kullandı.
Temel Karamollaoğlu, Gazze’de yaşananlara dikkat çekerek, “Bugüne kadar tam olarak bilinmemekle beraber 30 binden fazla insan hayatını kaybetti. Bu bombardımanlarda 15.000 fazla çocuk, 10.000 civarında kadın şehit edildi. Yaralananlar, hamile olanlar, hasta olanlar, hakikaten bunlarda insanlık denilen hiçbir özellik kalmamış. Bana daha önceleri böyle bir vahşet meydana gelse acaba Türkiye, Batı âlemi ne yapar, susar mı, yoksa bunun hesabını görür mü diye sorsalardı ben gaflet içinde susmazlar zannederdim. Susmak hiçbir mana ifade etmiyor. Her gün gemiler yükleniyor, gıdasından silahına kadar. Dikenli tellere kadar her gün İsrail'e gemi gönderiliyor” şeklinde konuştu.
Temel Karamollaoğlu, geleceği işaret ederek, “Bu zulüm bitecek, zulüm ebedi olmaz. O zaman bunun hesabı mutlaka sorulacak ama bunun hesabını sadece bu zalimlerden sormak yetmez. O zulme rıza gösterenler, aynı akıbete duçar olmalı. İktidar icraat yapar ama bizim iktidarımız biraz daha ileriye gidiyor. Ne icraatı, miting yapıyor. Yüz binleri toplayıp zalim İsrail diye bağırmasını biliyor ve milleti bu şekilde galeyan getirerek de kendi içini rahatlatmaya çalışıyor. Unutmayalım ki bugün Gazze’de 2 milyondan fazla insan açlıkla karşı karşıya. Evet orası bizim ülkemiz kadar soğuk değil ama açlık ve biraz da az olsa soğuk insanları hakikaten perişan eder. Ben şahsen çocukların, o masum yavruların yüzüne bakamıyorum artık. Ağlamayı durdurmuşlar, ağlamıyor boş bakıyorlar” diye konuştu.
Zamanların ve mekânların nimet olduğunu söyleyen Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Birol Aydın, “Her nimet aynı zamanda imtihandır. İstanbul bizim için bir nimettir ama aynı zamanda imtihandır. Kudüs, Mescid-i Aksa büyük bir nimettir ama aynı zamanda imtihandır. Ebrehe filleriyle, ordusuyla Kâbe'yi yıkmaya geldi. Resulullah Efendimiz’in dedesi, Ebrehe’ye gitti ve develerini istedi. Ebrehe dedi ki, ‘Ben seni akıllı, ulu bir insan zannederdim. Ben Kâbe'yi yıkmaya gelmişken, sen geldin benden develerini istiyorsun’ Peygamberimiz’in dedesi de Ebrehe’ye dedi ki, ‘Develerin sahibi benim, Kâbe'nin sahibi Kâbe'yi korur.’ Şimdi 57 yıldır Mescid-i Aksa işgal altında. 2 milyar Müslüman var ama Yüce Allah, Kâbe’sini koruduğu gibi kutsal Mescid-i Aksa'yı da kurtarabilir. Kudüs, Mescid-i Aksa 2 milyarlık İslam âleminin imtihanıdır, ağır bir imtihandır” değerlendirmelerinde bulundu.
Türkiye’nin Gazze meselesinde üstüne düşeni yapmadığını ifade eden Birol Aydın, “Sadece Türkiye bir tek kaşını çatsa Amerika ve İsrail hizaya girer. Türkiye bir tek satırla ‘Biz İsrail'le diplomatik ilişkilerimizi kesiyoruz’ dese Gazze nefes alacak. Bu kadar net ama maalesef ırkçı Siyonizm BOP projesini adım adım gerçekleştiriyor. Medyayı, siyasileri, finansı eline almış adeta İslam dünyasının üzerine çökmüş. Bu cendereden çıkmaya ihtiyacımız var. Dirilmeye, isyan ahlakımızı devreye sokmaya ihtiyacımız var. Biz bu değiliz. Türkiye bu değil, Türkiye halkı bu değil. Türkiye'yi yönetenler yani iktidar, Gazze’ye ve Gazzelilere şehit olmak düştü diyor. Bilgi olarak söylüyorum. Gazzeliler mücadele edecekler, direnecek, bedel ödeyecek ama biz bir şey yapamayız anlayışındalar” dedi.
Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı, “Binlerce Filistinli masum çocuk katledilirken utanıyorum. Terör rejimi İsrail’e en büyük ihracatı yapan yöneticilerle aynı havayı solumaktan utanıyorum. Ama işbirlikçiler asla utanmıyor. Yazıklar olsun. Ancak zalimler bilsin ki, işbirlikçiler bilsin ki, Allah vaadini asla yere düşürmez, Allah nurunu nasıl tamamladıysa, Filistin direnişi de İsrail’in tüm zulmüne ve işbirlikçilerin bütün kötülüklerine rağmen galip gelecektir. Karanlığa asla teslim olmayacağız, umudumuzu asla yitirmeyeceğiz, asla boyun eğmeyeceğiz ve mücadeleyi asla yarıda bırakmayacağız. Bugün nasıl Beyazıt Meydanı’nı hınca hınç doldurarak işgale ve ticarete dur dediysek bu soylu tavrımızı, inançla, azimle, kararlılıkla, özgür Filistin'de, özgür Kudüs'te ve özgür Gazze'de buluşacağız” diye konuştu.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 14 Nisan 2024
İmsak 04:34
Güneş 05:59
Öğle 12:44
İkindi 16:24
Akşam 19:19
Yatsı 20:38
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı