Asgari ücret için ikinci toplantı o tarihte yapılacak!

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 11 Aralık Pazartesi günü ilk toplantısını gerçekleştirdi ve 18 Aralık Pazartesi günü ikinci toplantısını düzenlemek üzere bir araya gelme kararı aldı

EKONOMİ 16.12.2023, 12:15
2
Asgari ücret için ikinci toplantı o tarihte yapılacak!
7 milyondan fazla çalışanı ve dolaylı olarak toplumun tamamını etkileyen yeni asgari ücret belirleme çalışmaları sürüyor.
İlk toplantıda, asgari ücret belirleme sürecine ilişkin takvim belirlendi ve yapılan çalışmalar paylaşıldı. Sosyal diyalogun ön planda olduğu bu toplantıda, işçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan beş kişilik heyetler yer aldı.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, komisyonun ilk toplantısının açılışında, çalışanların enflasyona ezdirilmeyeceği taahhüdünü yineledi.
İkinci toplantı, 18 Aralık Pazartesi günü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın ev sahipliğinde gerçekleşecek. Komisyonda işçi tarafını temsilen Türk-İş Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Ağar, işveren tarafını temsilen TİSK Genel Sekreteri Akansel Koç ve hükümet tarafını temsilen Çalışma Genel Müdürü Mehmet Baş liderlik edecekler.
Toplantıda, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı ve Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) temsilcilerinin ekonomik veri ve raporları sunması bekleniyor. 

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 02 Mart 2024
İmsak 05:42
Güneş 07:01
Öğle 12:56
İkindi 16:08
Akşam 18:41
Yatsı 19:55
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı