Aşkın gözyaşı çiçeği bakımı, özellikleri, anlamı

Aşkın Gözyaşı çiçeği, en değişik görünen çiçeklerden bir tanesidir. Bu ilginç çiçek, pembe ya da mor gibi farklı renklere sahip olabilir. İşte Aşkın Gözyaşı çiçeği hakkında önemli detaylar…

AİLE 07.06.2024, 08:55
Aşkın gözyaşı çiçeği bakımı, özellikleri, anlamı
Aşkın Gözyaşı çiçeği, oldukça değişik bir görünüme sahiptir. Bu değişik görünüm sayesinde Aşkın Gözyaşı çiçeği özellikle de alışılmışın dışında dizayn edilen ortamlarda iyi bir dekorasyon malzemesi olarak kullanılabilir. Aşkın Gözyaşı çiçeği bakımı konusunda şunlarda dikkat etmek gerekir:

Aşkın Gözyaşı çiçeği, kurak topraklarda yetişen bir bitkidir. Bu yüzden Aşkın Gözyaşı çiçeğinin evde bakıldığı zamanlarda da çok fazla sulamaya ihtiyaç duymayacağını söylemek mümkündür. Aşkın Gözyaşı çiçeğini yaz aylarında haftada 1 – 2 kere kış aylarında ise 1 hafta da 10 günde bir kere şeklinde sulayabilirsiniz.

Aşkın Gözyaşı çiçeği, toprak seçimi konusunda çok fazla zorlanmanıza yol açmayan bir bitkidir. Aşkın Gözyaşı çiçeği, neredeyse her türlü toprakta yaşayabilir. Ancak, yine de her ihtimale karşı Aşkın Gözyaşı çiçeği için kaliteli bir toprak seçmek gerekir.

Aşkın Gözyaşı çiçeği, drenaja ihtiyaç duyan yani geniş hava delikleri olan saksılarda yetişmesi gereken bir bitkidir. Bu geniş hava delikleri sayesinde drenaj işlemi gerçekleşir ve Aşkın Gözyaşı çiçeği çok daha uzun ömürlü ve sağlıklı olabilir.

Aşkın Gözyaşı çiçeği, oldukça normal koşullarda bile hızlıca çoğalabilen bir çiçektir. Bu yüzden çiçeğin oldukça geniş bir saksıya ihtiyacı vardır. Aksi taktirde filizlenmeye başlayan Aşkın Gözyaşı çiçeği dalları, diğer dalların sıkışmasına ve tüm bitkinin zarar görmesine yol açabilir.

Aşkın gözyaşı çiçeğinin anlamına dair farklı inanışlar bulunmaktadır. Bu çiçeğin bu isme sahip olmasının altında birçok kişinin inandığı efsanevi bir hikâye yatar. Bu hikâyeye göre eski dönemlerde askere gitmek zorunda olan bir genç, askerde öleceğini anlayarak sevgilisinden ayrılmaya çalışır. Bu durumu anlamlandıramayan genç kadın, askere gidecek olan genç adama onun aşkını kalbinden ebediyete kadar sildiğini söyler. Bunun üzerine genç adam, o kadar şiddetli bir şekilde ağlar ki bulunduğu yerdeki topraktan çiçek çıkmaya başlar. Bu çiçek de günümüzde Aşkın Gözyaşı olarak bilinen çiçektir.
Yukarıda anlatılmış olan efsaneye ek olarak Aşkın Gözyaşı çiçeğinin bir burcu simgelediğine inanan insanlar da bulunmaktadır. Bu inanışa göre Aşkın Gözyaşı çiçeği, astroloji dünyasının en tartışmalı burçlarından biri olan Yengeç burcunu sembolize eder. Aşkın Gözyaşı çiçeğinin Yengeç burcunu sembolize etmesinin sebebi Yengeç burcunun aşık olduğu zaman sergilediği davranışlardan kaynaklanır. Yengeç burcu, oldukça zor aşık olur ve bu aşktan da çok zor vazgeçer. Ancak, Yengeç burcu aşkından bir kere vazgeçtiği zaman gözyaşlarına boğulacak kadar üzülse de söz konusu olan aşık olduğu kişiye geri dönmez. Bu yüzden Aşkın Gözyaşı çiçeği ile Yengeç burcu ilişkilendirilmiştir.

Aşkın Gözyaşı çiçeği ekstrem koşullar söz konusu olmasa bile hızlıca uzayabilir. Bu uzunluk hem görsel açıdan çiçek sahibini rahatsız edebilir hem de çiçeğin eğilip bükülmesine yol açabilir. Böyle durumlarda Aşkın Gözyaşı çiçeğinin budanması gerekebilir.

Aşkın Gözyaşı çiçeğinin fiyatı, çiçeğin satıcısına ve büyüklüğüne göre değişkenlik gösterebilir. Aşkın Gözyaşı çiçeğinin fiyatı genel olarak 119 TL ila 350 TL aralığındadır. Ancak, bu fiyat aralığı saksıda satılan Aşkın Gözyaşı çiçekleri için geçerlidir. Kişiye özel hediyelik olarak hazırlanan Aşkın Gözyaşı çiçekleri çok daha pahalı olabilir.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 22 Haziran 2024
İmsak 03:27
Güneş 05:12
Öğle 12:46
İkindi 16:37
Akşam 20:09
Yatsı 21:47
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı