Atlas çiçeği bakımı, özellikleri, anlamı

Atlas çiçeği, çarpıcı görüntüsü ile en çok sevilen çiçeklerden bir tanesidir. Atlas çiçeğine bakmak istiyorsanız bu çiçekle ilgili bazı bilgileri öğrenmeniz gerekir. İşte Atlas çiçeği ile ilgili önemli bilgiler…

AİLE 07.06.2024, 08:50
Atlas çiçeği bakımı, özellikleri, anlamı
Atlas çiçeği; beyaz, kırmızı, turuncu ya da pembe gibi farklı renklere sahip olabilen bir çiçektir. Çiçeğe bakılma koşulları ve çiçeğin tohumu, çiçeğin renklerine etki eder. Ancak, Atlas çiçeğinin rengi hangi renk olursa olsun neredeyse tüm dekorasyonlarla uyuşabilecek güzel tonlarda renkler olur. Bu yüzden Atlas çiçeği, dekorasyonda sık sık kullanılan çiçeklerden bir tanesidir. Atlas çiçeği bakımı konusunda göz önünde bulundurulması gereken önemli şeyler başlıca şunlardır:

Atlas çiçeğinin anlamı, inanışlara göre değişkenlik gösterir. Atlas çiçeğinin astrolojiye göre koç burcunu simgelemektedir. Atlas çiçeğinin koç burcunu simgelemesinin nedeni, kaktüs ailesinden gelmesidir. Atlas çiçeği, kaktüs ailesinden geldiği için zorlu koşullar altında bile hayatta kalmayı başarır. Bu yüzden Atlas çiçeği ve zorluklar karşısında oldukça güçlü bir duruş sergileyebilen Koç burcu, birbiri ile ilişkilendirilmiştir. Buna ek olarak Atlas çiçeğinin başarıyı simgelediğine de inanılmaktadır. İnanışa göre bu çiçeğe bakan ya da bu çiçeği hediye olarak alan kişi, başarılı olacaktır.

Atlas çiçeğinin çiçek açmaması, çeşitli nedenlerden dolayı meydana gelebilen olumsuz bir olaydır. Atlas çiçeğinin çiçek açamama nedeni başlıca şunlardır:

Atlas çiçeği, yeterince sulanmazsa çiçekleri solacak ve çiçek açmayacak bir bitkidir. Atlas çiçeğinin oluşmaya başlayan küçük çiçekleri de püskürtme yöntemi ile nemlendirilmezse Atlas çiçeği olarak bilinen bitki, yeni çiçekler açmayacaktır.

Atlas çiçeği, yanlış bir saksıda büyütülmeye çalışırsa çiçek açmaz ve hatta ölebilir. Atlas çiçeği için en yanlış saksı, plastik gibi kalitesiz malzemelerden üretilmiş olan küçük boyuttaki saksılardır. Bu saksılar, sağlıklı olan ve çiçeklerle donanmış olan bir çiçeği bile kurutabilir.

Atlas çiçeği, soğuğa karşı dayanıklı bir çiçek olup soğuk hava şartlarından dolayı ölmese de soğuktan dolayı çiçek açamaz. Bu yüzden çiçek açmasını istediğiniz Atlas çiçeğinin soğuk alanlarda bulunmamasına dikkat etmelisiniz.

Atlas çiçeğini aile üyeleriniz ya da dostlarınız gibi hayatınızda farklı yerlere sahip olan kişilere hediye edebilirsiniz. Atlas çiçeği dünya genelinde Noel döneminde birbirine kıymet veren insanların hediye olarak kullandıkları bir çiçek haline gelmiştir.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 13 Haziran 2024
İmsak 03:26
Güneş 05:12
Öğle 12:44
İkindi 16:35
Akşam 20:06
Yatsı 21:44
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı