“Babama ve ismime layık bir şekilde Sakarya’ya hizmet edeceğim.”

Saadet’in Sakarya Adayı Ömer Abdullah Ayhan, teşkilatla buluştu.

SİYASET 01.02.2024, 04:35
2
“Babama ve ismime layık bir şekilde Sakarya’ya hizmet edeceğim.”
Saadet Partisi Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Ömer Abdullah Ayhan, Saadet Partisi il binasında teşkilat mensuplarıyla bir araya geldi. Milli Görüş’ün simge isimlerinden olan eski bakan Cevat Ayhan’ın oğlu olan Ömer Abdullah Ayhan, merhum babasına atıfta bulunarak,  “Devletin işinde devletin mumunu, kendi işinde kendi mumunu kullanan Hz. Ömer’i kendisine örnek alan ve bu hürmetle oğlunun ismini de Ömer koyan bir babanın evladıyım. Babama ve ismime layık bir şekilde Sakarya’ya hizmet edeceğim” dedi.
Saadet Partisi Sakarya İl Başkanlığı, yerel seçim çalışmalarına hızla devam ediyor. Bu kapsamda Saadet Partisi Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Ömer Abdullah Ayhan, teşkilat mensuplarıyla bir araya geldi.  Buluşma programına, Saadet Partisi Sakarya İl Başkanı Hasan Zengin’in yanı sıra teşkilat mensupları ve çok sayıda partili katılım sağladı. Belediye için projelerini anlatan Ayhan, Milli Görüş belediyeciliğinin Türkiye için ne kadar önemli olduğuna dikkat çekti.

Seçim süreciyle ilgili önemli açıklamalarda bulunan Saadet Partisi Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Ömer Abdullah Ayhan, “Bugün burada seçimlere iki ay gibi bir zaman kala şu an içinde bulunduğumuz teşkilat binamızda çok tarihi bir ana şahitlik ettiğimize inanıyorum. Allah’ın izniyle iki ay sonra kazanacağımız Sakarya Büyükşehir Belediyesi seçimlerinin ilk işaret fişeğini bugün buradan hep birlikte atıyoruz. İnanıyorum ki buradaki inanç Sakarya’nın her bir ilçesine, mahallesine, hanesine tohum olup düşecek ve 1 Nisan sabahı filizlenip Sakarya’da insanımızın hak ettiği Milli Görüş belediyeciliği olarak boy verecektir” diyerek seçimi Sakarya’da iktidar adayına karşı en güçlü alternatif olarak kazanacaklarını belirtti.

Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın yol arkadaşlarından, Erbakan Hoca’nın başbakanlığında kurulan 54. Hükümet’in Bayındırlık ve İskan Bakanı Cevat Ayhan’ın oğlu olan Ömer Abdullah Ayhan, merhum babasına atıfta bulundu. Ayhan, “Bizler doğrunun, hakkın, adil olanın ne olduğunu, nasıl çalışılacağını, nasıl çözüm üretileceğini, insanlara nasıl yaklaşılacağını uygulamalı olarak gösteren büyüklerimizin evlatlarıyız. Ben bugün ‘kamu görevi yaparken çayınızın yanındaki şekerden bile tasarruf edeceksiniz’ diyen, bakanlığı süresince milletin hakkını bırakın yakınlarına iltimas geçmeyi, bakanlığın ailesine tahsis ettiği aracı kendi ailesine bile kullandırmayan bir geleneğin mirasçısı olarak karşınızdayım. Devletin işinde devletin mumunu, kendi işinde kendi mumunu kullanan Hz. Ömer’i kendisine örnek alan ve bu hürmetle oğlunun ismini de Ömer koyan bir babanın evladıyım. Bugüne kadar babama ve ismime layık bir hayat sürmeye çalıştım. Bugünden sonra başkan olduğumda da babama ve ismime layık bir şekilde Sakarya’ya hizmet edeceğim” diye konuştu.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 22 Şubat 2024
İmsak 05:53
Güneş 07:13
Öğle 12:57
İkindi 16:02
Akşam 18:32
Yatsı 19:46
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı