Bahçeli: Türkiye ekonomisi en kötüyü geride bırakmıştır

MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada Türkiye ekonomisinin zincirlerini tamamıyla kıracağına inandığını söyledi. Bahçeli, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in ekonomi politikalarına sahip çıktı.

GÜNDEM 11.06.2024, 12:45
1
Bahçeli: Türkiye ekonomisi en kötüyü geride bırakmıştır
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Bakan Şimşek tarafından uygulanan politikayı ve alınan tedbirleri vizyoner atılımlar olarak niteleyerek destekçisi olduklarını söyledi. Bahçeli, “Merkez Bankası rezervlerindeki yükseliş umut vericidir.” dedi.
TBMM'de partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmeler yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, son dönemde alınan tedbirler ile enflasyonda en kötünün geride kaldığını söyledi. Hayat pahalılığının da düşüşe geçmesinin memnuniyet düzeyini artırdığını ifade eden Bahçeli, ekonomi yönetiminin doğru ve kararlı politikalar uyguladığını kaydetti. Her kesimin adil ve hakkaniyetli pay alması gerektiğinin altını çizen Devlet Bahçeli şöyle konuştu:

"Türkiye ekonomisinde güven veren kararların istikrar vadeden tedbirlerin, halkımızın refahını gözeten vizyoner atılımların farkındayız ve destekçisiyiz. Bu yılın ilk çeyreğinde yüzde 5,7, üst üste 45 aydır da büyüme başarısı gösteren Türkiye ekonomisi inanıyorum ki enflasyonda da en kötüyü geride bırakmıştır. Merkez Bankası rezervlerindeki yükseliş umut vericidir. Ekonomi yönetiminin doğru ve kararlı politikaları güven ortamının kökleşmesi, hayat pahalılığının düşüşe geçmesi memnuniyet düzeyini artırmaktadır. Dar ve orta gelirli insanımızı enflasyona ezdirmemeliyiz. Emeklilerimizin şikâyetlerini kademeli şekilde dindirmeliyiz. Büyüyen, güçlenen ve gelişen Türkiye ekonomisinden her kesimin, her insanımızın adil ve hakkaniyetli pay alması için elimizden geleni yapmak durumundayız. Fiyat ve finansal istikrarın ivmesi, ihracat üretim istihdam yatırım seferberliği ile Türkiye ekonomisi zincirlerini tamamıyla kıracaktır. Çiftçimizden memurumuza, işçimizden esnafımıza, emeklimizden sanayicimize kadar herkesin yanındayız. Haklı taleplerinin takipçisiyiz."

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 22 Haziran 2024
İmsak 03:27
Güneş 05:12
Öğle 12:46
İkindi 16:37
Akşam 20:09
Yatsı 21:47
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı