Bahçeli'nin gizli telefon görüşmesi olayı alevlendi: MHP'den tepki...

MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, eski Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek'in MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile ilgili sözlerine tepki gösterdi.

SİYASET 12.09.2021, 10:05
3
Bahçeli'nin gizli telefon görüşmesi olayı alevlendi: MHP'den tepki...
Eski Demokrat Parti Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, verdiği röportajda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli için kulanıdığı sözlere tepki geldi.
Zeybek'in Independent Türkçe'den Can Bursalı'ya verdiği röportajda "Keles Kaymakamı'yken benim başlattığım, MHP'nin de benimsediği ve sonra gelenek haline gelen Kocayayla'daki yörük şöleninde kendisine sordum. Bahçeli, orada çadırda birisi ile telefonda konuştu. Çıktı, yüzü sapsarıydı çıkarken. 5 dakika sonra kürsüye çıkıp '3 Kasım'da erken seçim var' diye ilan etti" şeklindeki ifadelerine MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter tepki gösterdi.
MHP'li Yönter, Twitter'dan yaptığı açıklamada, Zeybek'in o yıllarda Bahçeli için "çağın büyük lideri" sıfatını kullandığını ifade ederek söz konusu açıklamalara tepki gösterdi.
İşte Namık Kemal Zeybek’in açıklamasına MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, şu tepkiyi gösterdi:
"Yıl 2002, 3 Kasım seçimleri öncesi! Yer: Eskişehir TÜRKAV binası...Namık Kemal Zeybek Milletvekili Adayı olarak ziyarete gelmişti...Genel Başkanımızı çağın büyük bir lideri olduğunu geçmişle mukayese ederek anlatmıştı. Ben şahidim, orada bulunan arkadaşlarım da şahittir.
Namık Kemal Zeybek o tarihlerde erken seçim kararının çok doğru bir karar olduğunu söylemiş Liderimizin ferasetini övmüştü! Şimdi değişen ne oldu? Telefon geldi yalanı niye servis edildi? Devlet Bahçeli sadece Allah'ın karşısında eğilir, Zeybek gibi dönekler herkesin önünde.
Kocayayla'da, telefon geldi ve erken seçim kararı açıklandı yalanı Namık Kemal Zeybek'in fantezi zenginliğine işarettir. Zavallı akli melekelerini kaybetmiş! 12 Eylül'den sonra pişman olduğunu, yanlış yaptığını söyleyen Zeybek, alçaldığı kadar alçalmış, yerin dibine geçmiştir.
Namık Kemal Zeybek'in çıkar kolladığı mahut siyasi çevrelerin hesabına yalan ve iftira tetikçiliğine tevessül ve teşebbüs etmesi ayıptır, ahlaki kayıptır. Utanmadan, sıkılmadan gerçekleri çarpıtması güvenilirliği ve itibarı sıfırlanmış bir şahsiyet olduğunun delilidir!"

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 03 Mart 2024
İmsak 05:42
Güneş 07:01
Öğle 12:56
İkindi 16:08
Akşam 18:41
Yatsı 19:55
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı