Bakan Bozdağ açıkladı: kira artışı düzenlemesi tamamlandı

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, kira artışı düzenlemesine ilişkin olarak "Taslak kanun teklifi çalışmamız tamamlanmış durumdadır." açıklamasında bulundu

GÜNDEM 27.05.2023, 08:15
Bakan Bozdağ açıkladı: kira artışı düzenlemesi tamamlandı
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, kira artışı düzenlemesiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada, taslak kanun teklifi çalışmalarının tamamlandığını ve seçimlerin ardından bu taslağı AK Parti grubuna ve parlamentoya ileteceklerini belirtti. Bozdağ, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuyla ilgili kendilerine talimat verdiğini ifade etti.
Bozdağ, Adalet Bakanlığı olarak alınması gereken tedbirler için hazırlıklarının tamamlandığını ve kanun teklif taslağını parlamentoya ileteceklerini söyledi. Ara buluculukla ilgili düzenlemelerin zaten yürürlükte olduğunu ve kira ihtilaflarının mahkemeye gitmeden arabuluculuk yoluyla çözülmesini sağlayan bir yasal değişiklik yaptıklarını belirtti. Ayrıca, fahiş kira artışlarına karşı vatandaşları korumayı ve mülk sahiplerinin de haklarını koruyarak dengeli bir adım atmayı amaçladıklarını vurguladı.
Bakan Bozdağ, kira artışlarına sınırlama getiren düzenlemenin temmuz ayında sona ereceğini ve yeni dönemde bu konuyla ilgili özel bir yaptırım düzenlemesi getireceklerini ifade etti. Hazırlıklarının tamamlandığını ve parlamentonun faaliyete geçmesinin ardından yasalaşma sürecinin başlayacağını belirtti.
Yasa yürürlüğe girdikten sonra kamuoyunda bir rahatlama olup olmayacağı sorusuna ise Bozdağ, bunun yasanın yürürlüğe girmesinin ardından görülebileceğini söyledi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 04 Haziran 2023
İmsak 03:30
Güneş 05:13
Öğle 12:42
İkindi 16:33
Akşam 20:01
Yatsı 21:37
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı