Bakan Yerlikaya net konuştu: En ufak göç akını istemiyoruz!

Sınır Güvenlik Toplantısı'na katılan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya göç konusunda kararlı olduklarını ve "En ufak bir göç akınının gelmesini istemiyoruz" dedi

GÜNDEM 13.11.2023, 08:50
Bakan Yerlikaya net konuştu: En ufak göç akını istemiyoruz!
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Türkiye- İran sınır hattındaki incelemelerin ardından Gürbulak Sınır Kapısı'nda Sınır Güvenlik Toplantısı'na katıldı.
Toplantı sonrasında gazetecilere açıklamalarda bulunan Bakan Yerlikaya, Türkiye'nin sınır güvenliği konusunda kararlı bir şekilde terörle mücadele, düzensiz göç, kaçakçılık, organize suç yapıları ve diğer suç türleriyle mücadele ettiğini belirtti.
Yerlikaya, özellikle Türkiye'nin İran sınırında büyük bir gayretle çalıştığını ve gece-gündüz demeden bu konuda önemli çalışmaların yürütüldüğünü vurguladı. İçişleri Bakanlığı, Göç İdaresi Sınır Yönetimi Başkanlığı ve Savunma Bakanlığı ile işbirliği içinde fiziki sınır güvenlik sistemlerini geliştirdiklerini ifade etti.
Ayrıca, Bakan Yerlikaya, illerde huzur ve güvenlik toplantıları düzenlendiklerini ve bu ziyaretlerin sınır bölgelerindeki güvenlik hizmetinin durumunu değerlendirmek için önemli olduğunu belirtti. Yerlikaya, bu ziyaretler sırasında notlar aldıklarını ve bir eylem planı oluşturacaklarını sözlerine ekledi.
Yerlikaya açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Biliyorsunuz bakanlık olarak başta terörle mücadele olmak üzere düzensiz göç, kaçakçılık, organize suç yapıları ve diğer suç ve suç türleri ile de son derece kararlı bir şekilde durmaksızın gayret gösteriyoruz. Burada özellikle İran hududunda çok büyük bir gayret var. Gece gündüz demeden büyük bir gayret var.
Biz Göç İdaresi Sınır Yönetimi Başkanlığı sınır yönetimi müdürlüğümüzle biz Savunma Bakanlığımızın bu duvarların hazırlanmasında onların bizden istediği fiziki güvenlik sistemleri ile ilgili tüm detayları yapma noktasında gayret gösteriyoruz. Biz bu duvarın karşı tarafından en ufak bir göç akınının gelmesini istemiyoruz.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 04 Aralık 2023
İmsak 06:03
Güneş 07:28
Öğle 12:34
İkindi 15:07
Akşam 17:29
Yatsı 18:49
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı