Bakanlık uyardı: Baş vuran herkese 4 bin TL yok!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, internette dolanımda bulunan ve başvuran her kadının 4 bin TL yardım alacağına yönelik haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı

GÜNDEM 11.12.2023, 14:55
Bakanlık uyardı: Baş vuran herkese 4 bin TL yok!
 Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, internet ortamında dolaşan ve "Başvuran tüm kadınlara 4 bin TL yardım" şeklindeki haberlere ilişkin bir uyarı yayınladı. Bakanlık, bu iddiaları içeren haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirterek, böyle bir yardımın bakanlık tarafından sunulmadığını duyurdu.
Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Çalışan ya da ev hanımı başvuran tüm kadınlara 4 bin TL yardım: İlk şart var En az 1 çocuk sahibi olmak” başlığı altında internet sitelerinde dolaşan haberlerin doğru olmadığı ifade edildi. Basın mensuplarının bu konuda teyit talepleri üzerine yapılan açıklamada, bakanlığın böyle bir isim altında herhangi bir yardım programının bulunmadığı vurgulandı.
Bakanlık, bu tarz haberlerin sadece tıklanma amaçlı olduğunu belirterek, resmi olmayan ve bakanlık ya da yetkili kurumlar tarafından yapılmayan açıklamalara itibar edilmemesini ve dikkate alınmamasını rica etti. Resmi bilgilerin bakanlık ve yetkili kurumların resmi sayfalarından teyit edilmeden kullanılmaması konusunda da kamuoyunu uyardı.
Bakanlığın bilgilendirmesi şöyle:

“‘Çalışan ya da ev hanımı başvuran tüm kadınlara 4 bin TL yardım: İlk şart var En az 1 çocuk sahibi olmak’ başlığı adı altında internet sitelerinde haberlerin dolaştığı görülmektedir. Bazı basın mensubu arkadaşlarımızın bizleri arayarak bilginin teyidini istemesi üzerine bir açıklama yapma gereği duyduk. Bakanlığımızın bu isim adı altında herhangi bir yardımı bulunmamaktadır. Lütfen ‘tıklanma’ amacıyla yapılan bu tip haberleri dikkate almayınız. Bakanlığımız ve yetkili diğer kurumların resmi sayfalarından açıklanmayan hiçbir bilgiyi teyitlemeden kullanmamanızı rica ederiz.”

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 22 Şubat 2024
İmsak 05:53
Güneş 07:13
Öğle 12:57
İkindi 16:02
Akşam 18:32
Yatsı 19:46
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı