Barış çiçeği bakımı, özellikleri, anlamı

Barış Çiçeği, güzel adı ve değişik görünümü ile dikkat çeken bir çiçektir. İşte Barış Çiçeği ile ilgili merak edilen bilgiler…

AİLE 09.06.2024, 02:50
1
Barış çiçeği bakımı, özellikleri, anlamı
Barış çiçeği, ev dekorasyonunda en çok kullanılan çiçeklerden bir tanesidir. Barış çiçeğinin dekorasyonda bu kadar çok kullanılmasının ana sebebi, eşsiz görüntüsüdür. Eşsiz görünümü ile Barış çiçeği, neredeyse her türlü dekorasyona uyum sağlayabilir. Bu eşsiz çiçeğe bakmak ve dekorasyon alanında en doğru şekilde kullanmak için bazı bakım önerilerini dikkate almak gerekir. Barış çiçeğine bakarken dikkat etmeniz gerekenler başlıca şunlardır:

Barış çiçeği, güneş ışığını en çok seven bitkilerden bir tanesidir. Bu yüzden Barış çiçeğinin güneş ışığı ile aydınlanan alanlarda bulunması gerekir. Ancak, Barış çiçeğinin güneş ışığı ile direkt temas etmesi oldukça tehlikelidir. Güneş ışığı ile direkt temas, Barış çiçeğinin hem yapraklarının hem de kökünün kurumasına yol açar.

Barış Çiçeğinin bulunduğu ortam ne çok sıcak ne de çok soğuk olmamalıdır. Aşırı sıcak ve aşırı soğuk Barış çiçeğinin yetişmesi konusunda en olumsuz etkenlerden bir tanesidir. Barış çiçeği için ideal ısı, 10 – 28 derece arasındaki ısıdır. Özetle Barış çiçeğine 10 – 28 derece aralığındaki sıcaklığa sahip olan alanlarda bakmanız gerekir.

Barış çiçeği de elbette ki tüm bitkiler gibi suya ihtiyaç duyar. Barış Çiçeğinin sulanması konusunda en çok dikkat edilmesi gereken şeylerden bir tanesi, çiçeğin yalnızca toprağının değil yapraklarının da su ile temas etmesidir. Barış çiçeğinin yapraklarının su ile temas etmesi için püskürtme yöntemi kullanılabilir. Püskürtme yöntemi için bir sprey şişesine su koyarak şişenin püskürtme başlığını kullanabilirsiniz.

Barış çiçeğinin boynunu bükmesinin sebebi, duruma göre değişkenlik gösterebilir. Ancak, Barış çiçeğinin boynunu bükmesinin en çok karşılaşılan sebebi genellikle susuz kalmaktır. Barış çiçeğinin boynu büküldüyse bitkinin suya ihtiyacı olduğunu anlamanız gerekir. Birçok kişi Barış çiçeğinin boynu büküldüğü zaman Barış çiçeğinin öldüğünü zanneder. Ancak, bu büyük bir yanılgıdır. Boynunu bükmüş olan Barış çiçeği ölmemiştir, sadece susuz kalmıştır.

Barış çiçeği, Barış zambağı olarak da bilinen dünya genelinde huzuru ve barışı simgelediğine inanılır. Barış çiçeğinin barışı simgelediğinin düşünülmesinin ana sebebi, bu çiçeğin konu olduğu bir efsanedir. Efsaneye göre eski dönemlerde birbirleri ile sürekli savaş içerisinde olan iki krallık varmış. Bu krallıkların birbirlerine savaş açması, iki krallığın halkını da oldukça zor duruma düşürmüştür. Bu zor durumdan dolayı isyan etmek üzere olan insanlar, bilmeden iki krallığın ortasında bulunan eski bir evde yaşayan bilge bir adama danışmışlar. Bilge adam iki kralla da görüşerek bu iki kralın birbirlerine verecekleri bir hediye ile barış kararı almalarını istemiştir. İki kral da birbirlerinden habersiz olarak birbirlerine hediye alarak Barış çiçeği almıştır. Bu hikâyeden dolayı Barış çiçeğinin huzur ve barışı simgelediğine dair yaygın bir inanış bulunmaktadır.

Barış çiçeği için internette satılan birçok özel toprak karışımı bulunmaktadır. Barış çiçeğinin toprağında bulunması gereken malzemeler humus, torf, çim ve kumdur. Barış çiçeği için toprak karışımını evde hazırlamak yerine hazır bir şekilde satın almak istiyorsanız güvenilir satıcıların ürünlerini tercih etmeniz gerekir.

Barış çiçeğinin çok sulanması, kısa vadede Barış çiçeğinin yapraklarının çürümesine yol açar. Ancak, bu durum uzun süre boyunca devam ederse Barış çiçeğinin ölmesi muhtemeldir.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
18
açık
Namaz Vakti 13 Haziran 2024
İmsak 03:26
Güneş 05:12
Öğle 12:44
İkindi 16:35
Akşam 20:06
Yatsı 21:44
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı