BBP lideri Destici, ‘İYİ Parti zikzak çiziyor’ deyip Cumhur İttifakı’na davet etti

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, İYİ Parti'nin zikzak siyaseti yaptığını söyledi. Geçtiğimiz seçimde TBMM dışında kalan Mustafa Destici daha sonra İYİ Parti'yi Cumhur İttifakı'na davet etti.

SİYASET 07.09.2023, 18:45
BBP lideri Destici, ‘İYİ Parti zikzak çiziyor’ deyip Cumhur İttifakı’na davet etti
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, memleketi Eskişehir’de yerel seçimler ve ittifaklarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Destici, 81 ilde kendi adaylarıyla seçimlere girecek şekilde hazırlandıklarını ifade etti.
BBP lideri Mustafa Destici, yerel seçimlere ilişkin, "Türkiye’nin her bölgesinde her ilinde her ilçesinde her beldesinde kendi adaylarımızı çıkaracak şekilde hazırlıklarımızı yapıyoruz.” dedi. 
İYİ Parti’nin zikzak siyaseti ortaya koyduğunu savunan Destici daha sonra İYİ Parti’ye Cumhur İttifakı’na katılması çağrısında bulundu. Destici, “Geçtiğimiz genel seçimlerde de ben aslında İYİ Parti’nin Cumhur İttifakı içerisinde yer alması gerektiğini ifade etmiştim. Eğer İYİ Parti, Cumhur İttifakı çatısı altında seçimlere girmiş olsaydı bugün kendileri açısından yaşananlar yaşanmamış olurdu. Ama bir kere daha genel seçimlerde yaptığımız çağrıyı yapıyoruz. Biz elbette ki İYİ Parti’nin Cumhur İttifakı içinde yer almasını arzu ederiz.” dedi.
Mustafa Destici açıklamalarında şunları söyledi:
İYİ Parti’nin Cumhur İttifakı’na katılması yönünde çağrıda bulunan Destici şunları söyledi:
“Geçtiğimiz genel seçimlerde de ben aslında İYİ Parti’nin Cumhur İttifakı içerisinde yer alması gerektiğini ifade etmiştim. Eğer İYİ Parti, Cumhur İttifakı çatısı altında seçimlere girmiş olsaydı bugün kendileri açısından yaşananlar yaşanmamış olurdu. Dolayısıyla bu saatten sonra CHP ile tekrar yerel seçimlerde ittik yapabilirler mi? Valla ben bu yaşananlara ve İYİ Parti’nin ortaya koyduğu bu zik zak siyasetine baktığımda her şey olabilir diye görüyorum.
Ama bir kere daha genel seçimlerde yaptığımız çağrıyı yapıyoruz. Biz elbette ki İYİ Parti’nin Cumhur İttifakı içinde yer almasını arzu ederiz. Bu sadece yerel seçimlere mahsus bir şey değil.”
 
“Türkiye’nin her bölgesinde her ilinde her ilçesinde her beldesinde kendi adaylarımızı çıkaracak şekilde hazırlıklarımızı yapıyoruz ve buna da hazırız teşkilat olarak da kadro olarak da adaylar olarak da buna partimiz hazırdır. Bunu en son genel seçimlerde de gösterdik. 81 ilin tamamında kendi milletvekili adaylarımızla seçime katıldık ve arkadaşlarımız da kendi gücümüz nispetinde güzel bir çalışma gösterdiler. Tabii potansiyelimiz daha yüksek. Potansiyelimizin karşılığını aldık mı? Alamadık. İnşallah yerel seçimlerde aldığımız oyu 3’e, 4’e katlayacağımıza ben yürekten inanıyorum.”

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir
Namaz Vakti 02 Ekim 2023
İmsak 05:08
Güneş 06:27
Öğle 12:33
İkindi 15:53
Akşam 18:29
Yatsı 19:43
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Whatsap İhbar Hattı